Herschel Walker (Polski)

Po ukończeniu szkoły średniej, Walker grał running back Dla University of Georgia, gdzie był trzykrotnie All-American (piłka nożna i tor) i zdobywca Heisman Trophy 1982 i Maxwell Award. Jest jedynym zawodnikiem w historii NCAA, który ukończył w pierwszej trójce w głosowaniu na Heismana we wszystkich trzech swoich sezonach uniwersyteckich. Jest pierwszym zawodnikiem NCAA, który grał tylko trzy lata, aby zakończyć w top 10 w pędzących jardów i tylko gracz inny niż Jonathan Taylor., W sezonie 1980 Walker ustanowił rekord NCAA freshman rushing (później pobity przez Jonathana Taylora) i zajął trzecie miejsce w głosowaniu na Heismana. Walker był pierwszym „prawdziwym pierwszoroczniakiem”, który został wybrany do pierwszej drużyny All-American.

odegrał ważną rolę w pomaganiu Gruzji uniknąć porażki w tym roku i zdobyć mistrzostwo kraju dzięki zwycięstwu nad Notre Dame w Sugar Bowl 1981. Jako junior zdobył tytuł mistrza kraju. W 1999 roku Walker został wybrany do College Football Hall of Fame i jest uważany za jednego z najlepszych zawodników college football.,

Sezon 1980edytuj

Walker, mierzący 180 cm wzrostu, ważący 222 kg i najbardziej poszukiwany piłkarz w kraju, podpisał Narodowy list intencyjny, aby grać dla University of Georgia Bulldogs w Niedzielę Wielkanocną, 6 kwietnia 1980 roku.

Z Tennessee zyskując prowadzenie 9-0 na początku drugiej kwarty, trener Dooley powiedział swojemu koordynatorowi ofensywy: „wprowadzam Herschela…,Nie bój się pozwolić mu nieść piłkę.”

Pod koniec trzeciej kwarty, Walker strzelił bramkę z 16 jardów, gdzie przejechał safety i przyszłego kolegę Dallas Cowboys Billa Batesa w pobliżu linii bramkowej. Pięć minut później Walker zdobył bramkę w 9-jardowym przyłożeniu, A Georgia wygrała mecz 16-15.

tydzień później Georgia zmierzyła się z Texasem a& M u siebie i Walker zakończył 21 przejazdów na 145 jardów i 3 przyłożenia., Bulldogs wyszli na prowadzenie 28-0 do przerwy. Po czterech minutach gry w trzeciej kwarcie, Walker oddał 76-jardowe przyłożenie.

w kolejnych rozgrywkach Georgia prowadziła 6-0, nokautując Clemsona (20-16), TCU (34-3), Ole Miss (28-21) i Vanderbilta (41-0). Walker biegł na 121 jardów przeciwko Clemsonowi i 69 więcej przeciwko TCU—w tym bieg na 41 jardów. Z powodu kontuzji opuścił większość gry Ole Miss. W meczu Vandy ' ego 18 października Walker zaliczył 23 skoki na 283 jardy, zdobywając przyłożenia na 80, 48 i 53 jardy.,

zespoły specjalne i obrona dały Georgii przewagę w dwóch kolejnych weekendach i pomogły Bulldogs przejść przez Kentucky (27-0) i Karolinę Południową (13-10). 1 listopada 1980 w Athens w stanie Georgia Walkera pokonał George ' a Rogersa, zdobywcę Heisman Trophy z 1980 roku. Walker rzucił 43 razy na 219 jardów. Na początku trzeciej kwarty Georgia wyszła na prowadzenie 13-0. 76-jardowe przyłożenie Walkera dało Georgii prowadzenie 10-0.

, 8 listopada w Jacksonville Georgia pokonała 6-1 drużynę Florida Gators. Walker wykonał ofensywę Georgii, pędząc 37 razy na 238 jardów przeciwko Aligatorom. Zaczął od rzutu w prawo na 72 jardy i wyniku na początku pierwszej kwarty. Georgia przedłużyła prowadzenie do 20-10 pod koniec trzeciego kwartału, kiedy Floryda zaczęła wznosić swój powrót. Z czasem 3 i 11, QB Buck Belue znalazł WR Lindsay Scott za 93-jardowe podanie przyłożenia, aby dać Georgii zwycięstwo, 26-21., Gra byłaby pieszczotliwie określana jako „cud na ulicy Duval”.

Walker wykonał większość prac, pędząc 27 razy na 84 jardy, w tym 18-jardowe przyłożenie. Dwa tygodnie później Walker zakończył sezon z wykrzyknikiem, zdobywając przyłożenia 1, 23 i 65 jardów, gdy Georgia pokonała rywalkę stanu Georgia Tech 38-20. Walker rzucił się 25 razy na 205 jardów przeciwko Wrakowi Ramblin'.

Buldogi nie zostały sklasyfikowane., 1 na 11: 0, / / / 1 stycznia 1981 Walker, który doznał zwichnięcia lewego barku bardzo wcześnie w grze, zdołał pędzić 36 razy na 150 jardów, w tym najdłuższy bieg 23 jardów. Przy remisie 3: 3 Notre Dame nie udało się prawidłowo rozegrać rzutu karnego. Dwa mecze później, Walker dobił do góry na 1-jardowym biegu przyłożenia, aby dać UGA prowadzenie 10-3., Wykorzystał więcej irlandzkich nieszczęść, gdy fumble Notre Dame ustawił Georgię na irlandzkiej linii 22 jardów. Trzy mecze później, Walker ponownie znalazł się w strefie końcowej, prowadząc 17-3. Gruzja wygrała 17-10.

na zakończenie sezonu Walker pomógł swoim Georgia Bulldogs wypełnić rekord 12-0, ponieważ Associated Press głosowało na University of Georgia nr 1 z 58½ głosów na pierwsze miejsce do Pittsburgha 3½. Walker i jego koledzy z drużyny zostali również wybrani na nr 1 przez United Press International Poll—który wymienił Georgię z 36 pierwszymi głosami na trzecie miejsce Pitta.,

sezon 1981edytuj

dynamika sezonu 1980 trwała do września 1981 roku dla Georgia Bulldogs, gdy Walker and company przejął kontrolę na początku sezonu, zdobywając pierwsze punkty i często wygrywając z Tennessee (44-0) i Cal Golden Bears (27-13). W walce z ochotnikami Walker rzucił się na 161 jardów na 30 transportów. 12 września Walker pokonał Kalifornię, wybiegając 35 razy na 167 jardów.

, Mimo że Walker był w stanie pchnąć, pchnąć i przejść przez obronę Clemsona, pędząc 28 razy na 111 jardów, nie wystarczyło pokonać 9 obrotów (w tym 2 przez Walkera) przez Bulldogs w przegranej do Tigers. 26.09.2009 @ 17: 36: 36 Georgia prowadziła tylko 3: 0 W połowie, a Walker otworzył rzeczy dla Bulldogs w trzeciej kwarcie, zdobywając przyłożenia na 3 i 8 jardów, aby odłożyć Gamecocks.,

the Bulldogs odnieśli solidne zwycięstwa—wszystkie w październiku—nad Ole Miss (37-7), Vanderbilt (53-21), Kentucky (21-0) i Temple (49-3). 10 października 2010 roku Walkerowi udało się zdobyć 265 jardów na 41 próbach i przyłożenie przeciwko Ole Miss. Tydzień później Walker rzucił 39 razy na 188 jardów i 2 przyłożenia przeciwko Vanderbiltowi. W meczu przeciwko Temple zaliczył 4 przyłożenia podczas 23-krotnego biegu na 112 jardów.

7 listopada w Jacksonville pokonali Georgię i Walkera 14-0, ale wrócili, by wygrać w powtórzonym wyniku z zeszłego sezonu, 26-21., Walker rzucił karierę wysoką 47 razy na 192 jardów, zdobywając cztery przyłożenia.Bulldogs zakończyli sezon regularny u siebie przeciwko pobliskim rywalom: Auburn Tigers (14 listopada) i Georgia Tech Yellow Jackets (5 grudnia). Zwycięstwo 24: 13 nad trenerem Pat Dye ' s Tigers zakończyło się kolejnym mistrzostwem SEC. Podczas zawodów Walker pokonał 165 jardów na 37 skoków. W trzeciej kwarcie 2-jardowe przyłożenie Walkera dało Bulldogs prowadzenie 24-7. W meczu z Georgią Tech Walker zdobył 36 skoków na 225 jardów i 4 przyłożenia w rywalizacji., Bulldogs wyszli na prowadzenie 34-0. Walker zdobył trzy przyłożenia w pierwszej połowie. Dodał (a): Admin

Bulldogs wyszli na porażkę, 20-24. Walker zakończył 25 rushes na 84 jardów i prowadził UGA w przyjęciach z 3 połowy na 53 jardów., W 2010 roku zdobył 8 bramek, co dało Georgii prowadzenie 7: 0. Po 30-jardowym przyłożeniu Dan Marino podniósł Pitt do prowadzenia 10-7 w trzeciej kwarcie, Walker odpowiedział, punktując z 10 jardów, aby dać Georgii 14-10 prowadzenie w czwartej kwarcie. Z Georgią trzymającą się prowadzenia 20-17 pod koniec gry, Marino znalazł odbiorcę Pittsburgha Johna Browna za podanie 33 jardów przyłożenia z 0: 35 W grze.,

1982 seasonEdit

z okazji otwarcia sezonu przeciwko broniącemu tytułu Clemsonowi, Bulldogs otrzymali złe wieści, gdy Walker doznał złamania prawego kciuka w praktyce 21 sierpnia 1982 roku. Oczekiwano, że będzie nieczynny przez 3-6 tygodni. Gdy obie drużyny spotkały się 6 września, Walker nosił masywny, wyściełany gips na prawym kciuku. W tej ciasnej grze Walker był używany głównie jako wabik i rzucił 11 razy na 20 jardów., Obrona Georgii nadrobiła kontuzjowaną gwiazdę, zamykając Clemsona, ograniczając Tygrysy do 249 jardów ofensywy, gdy Bulldogs zwyciężyli, 13-7.

9 września Gruzja stanęła przed trudnym testem w Brigham Young. Walker, wracając po kontuzji kciuka, rzucił 31 razy na 124 jardy przeciwko Cougars. BYU ' s Steve Young połączył się ze Scottem Collie na 21-jardowym podaniu przyłożenia w trzeciej kwarcie, aby dać Brighamowi Youngowi prowadzenie 14-7, wchodząc do finałowej tercji. Jednak Walker zebrał Bulldogs, ponieważ poprowadził ich w dwóch rzutach punktowych, które dały Georgii zwycięstwo, 17-14., Zdobył bramkę na 1-jardowym przyłożeniu, aby zremisować mecz. Jeszcze później Walker zmienił się na ogromną 4-i-1, która umożliwiła Kevinowi Butlerowi z Georgii strzelenie gola z 44 jardów w ostatnich sekundach meczu. Walkerowi udało się zdobyć 40 jardów, aby ustawić Butler ' s kick, w sumie przez 3 minuty, i został wybity przez jego 23-jardowy bieg breakaway.

Po pokonaniu Dakoty Południowej 34-18 25 września, Georgia przetoczyła się w październiku., Wyniki Walkera przeciwko Gamecocks były skromne jak na jego standardy( 32 uderzenia, 143 jardy i 1 przyłożenie), ale biegł ciężko, wciąż nosząc swoją obsadę.

w październiku Georgia zmierzyła się z Mississippi State, Ole Miss, Vanderbilt, Kentucky i Memphis State. Bulldogs prześlizgnął się przez Mississippi St., 29-22, gdy Walker rzucił 39 razy na 215 jardów i przyłożenie. Następnie Georgia pokonała Ole Miss, 33-10, A Walker rzucił 24 razy na 149 jardów i 3 przyłożenia. 16 października Georgia pokonała Vanderbilta 27-13. W meczu przeciwko The Commodores, Walker pobiegł na 172 jardy i przyłożenie na 38 niesie.,

Gruzja zakończyła turniej w październiku pokonując Kentucky (27-14) i Florida State (34-3), aby przesunąć swój rekord na 8-0 w meczu na Florydzie w Jacksonville. Walker utrzymał silny ładunek, pędząc 34 razy przeciwko Kentucky na 152 jardy. Wildcats prowadzili 10-3 w drugiej kwarcie, gdy Walker ścigał się 64 jardów, aby paydirt na przejściu ekranowym, zmniejszając deficyt do 14-10. W 2011 roku zajął 79. miejsce w biegu na 300 metrów przez płotki. W meczu z Memphis St. w Georgii Walker pobił rekord punktowy w karierze SEC, gdy jego trzecie miejsce w klasyfikacji Bulldogs wyprzedziło Tigers o 31 punktów., W sezonie 2009/2010 rozegrał 219 spotkań, w których zdobył 33 bramki i 2 przyłożenia, co przedłużyło jego passę do 15 meczów.

Gruzja przejęła kontrolę nad twardą opozycją w listopadzie. Wyprzedzili Florydę, Auburn i Georgia Tech, aby ukończyć doskonały sezon regularny 11-0 i byli drużyną nr 1 w kraju. Walker pokonał Florydę, zdobywając trzy przyłożenia w wygranym 44: 0 meczu z Georgią. Podczas tej dominującej wygranej wystąpił 35 razy na 219 jardów. „Byliśmy gotowi na tę grę” – powiedział Walker. „Byliśmy bardziej podnieceni niż Floryda.,”

W czwartej kwarcie Walker zdobył bramkę na 20 jardów, co dało UGA prowadzenie 19-14. Georgia wisiał na zwycięstwo i Walker zakończył 31 rushes na 177 jardów, w tym 47-jardowy bieg, i 2 przyłożenia.

w ostatnim meczu sezonu regularnego w karierze Walkera na University of Georgia, żółte kurtki nie były meczem, ponieważ Gruzja ścigała się do zwycięstwa 38-18. W pierwszej kwarcie Walker zdobył 59 jardów i zdobył 10 punktów., Bulldogs zdobyli 17 punktów w trzeciej kwarcie, co uwzględniło przyłożenie Walkera na 1 Jard. Zajął 27. miejsce w biegu na 162 m przez płotki. 1 stycznia 1983 w meczu z Penn State Nittany Lions w Sugar Bowl zadebiutował jako nr 1 w rankingu Georgia Bulldogs.

4 grudnia 1982 roku Walker otrzymał trofeum Heismana. W ceremonii towarzyszyła mu ukochana maskotka buldoga angielskiego University of Georgia, Uga IV.,

To przyłożenie skróciło prowadzenie Penn State do trzech przy stanie 20-17. Penn State odpowiedział 21 sekund później, gdy rozgrywający Todd Blackledge wykonał 46-jardowe podanie przyłożenia do wideouta Gregga Garrity ' ego. Penn State wygrało 27-23 i wygrało mistrzostwo kraju jednogłośnie w sondażach AP i UPI. Walker rzucił 28 razy na 102 jardy i złapał podanie na 15 jardów przeciwko obronie Marka Robinsona.