Pittsburgh Penguins (Polski)

wczesna historiaedit

Pingwiny miały wiele słabych sezonów w ciągu pierwszych 20 lat. W połowie lat 70. mieli dobrą drużynę, z takimi graczami jak Peter Mahovlich, Pierre Larouche i Jean Pronovost. W 1975 roku przegrali z New York Islanders cztery mecze do trzech, po tym jak nie awansowali do półfinału.

ComebackEdit

Mario Lemieux pomógł zmienić pingwiny w silną drużynę., Zdobył Art Ross Trophy jako mistrz punktacji NHL sześć razy, w 1988, 1989, 1992, 1993, 1996, i 1997; Hart Trophy jako najbardziej wartościowy gracz w 1988, 1993 i 1996; Conn Smythe Trophy jako MVP w play-offach w 1991 i 1992; oraz tytuł zdobywcy bramek w 1988, 1989 i 1996. Lemieux zrobił to wszystko, mimo że miał wiele obrażeń.

Po dwóch pucharach Stanleya (które zawierały rekord 11 zwycięstw z rzędu w play-offach w 1992 roku), Pingwiny ustanowiły rekord NHL dla większości zwycięstw z rzędu, z 17 w latach 1992-93., W tym samym roku zdobył Puchar Prezydenta jako najlepszy zespół w sezonie regularnym.the penguins to najlepsza drużyna nhl

dziś

w 2005 roku The Penguins byli jedną z najgorszych drużyn w lidze, ale udało im się pozyskać Sidneya Crosby ' ego. W sezonie 2005/2006, w wieku 18 lat, Crosby zajął 6.miejsce w punktacji NHL w swoim pierwszym (debiutującym) sezonie 2005/2006. W 2007 roku Penguins awansowali do play-offów, ale zostali wyeliminowani w pięciu meczach przez Ottawa Senators w pierwszej rundzie. W następnym roku Penguins awansowali do finału Pucharu Stanleya. Jednak Detroit Red Wings pokonali ich w sześciu meczach.,Wracając do następnego sezonu z nowymi graczami, takimi jak Matt Cooke, Ruslan Fedotenko, Chris Kunitz, Craig Adams, Pascal Dupuis, Bill Guerin, Miroslav Szatan, Hal Gill i więcej. Sezon 2008/2009 Pittsburgh Penguins zakończył na 2. miejscu w dywizji Atlantyckiej za New Jersey Devils z 99 punktami (45 zwycięstw, 28 porażek i 9 dogrywek). Pittsbugh wziął udział w play-offach NHL z forth seed. Grając rywala Philadelphia Flyers w pierwszej rundzie, the Pens poszedł na Flyers dwa mecze do żadnego wygrywając w OT w meczu 2., Flyers wygrali 3 mecz w Filadelfii, ale przegrali 4 mecz u siebie, aby wysłać go z powrotem do Pittsburgha, gdzie Flyers zamknęli Długopisy 3-0 w meczu 5, ale w meczu 6 Długopisy przewrócili Flyers wygrać mecz 6, aby przejść do 2.rundy playoffów NHL przeciwko Washington Capitals. Przegrywając dwa pierwsze mecze w Waszyngtonie o jedną bramkę w każdym meczu Pittsburgh musiał zmienić tam grę, aby wrócić do serii. Za 2: 0 w trzecim meczu w Pittsburghu Mellon Arena zobaczymy kolejne zwycięstwo OT thrillera przez Długopisy., Aby utrzymać serię przy życiu Pittsburgh wygrał mecze 4 i 5, ale przegrywając w meczu 6 W OT, aby zmusić grę 7 z powrotem w Waszyngtonie. Pittsburgh wyszedł silny, aby wygrać mecz i awansować do finału Konferencji Wschodniej przeciwko Carolina Hurricanes. Z graczy coraz w serii Pittsburgh sweeps Cains w 4 prostych gier, aby wysłać je z powrotem do finału Pucharu Stanleya po raz drugi z rzędu. Z Detroit Red Wings wygrywając Western Conference Final series przeciwko Blackhawks nie byłoby innego face off w Detroit z tych samych dwóch zespołów., W zeszłym sezonie Detroit wygrało pierwsze 3 mecze i przegrało mecze 4 i 5 (Mecz 5 W triple z czasem), ale wygrało Puchar Stanleya w meczu 6 w Pittsburghu. Pittsburgh już wiedząc, jak to jest przegrać w finale Pucharu Stanleya, Pittsburgh wiedział, co może się zdarzyć. Po powtórce Z Detroit, Red Wings wygrali pierwszy 2 mecz, co sprawiło, że pingwiny znów przegrały. Pittsburgh wrócił do remisu 2: 2. Pittsburgh przegrał 5-0, aby zrobić serię 3-2, dając szansę Detroit wygrać go w Pittsburghu po raz drugi., Pittsburgh strzelił dwa pierwsze gole, którymi byli Jordan Staal i Tyler Kennedy. Z 11: 59 w lewo, Chris Draper Z Detroit strzelił na odbicie, aby umieścić grę na 2-1. Z 1:43, gracz Detroit Dan Cleary miał wielką przerwę, ale został zatrzymany przez bramkarza Marc-André Fleury. Ponadto, mając 13 sekund do końca, Detroit rozbiło siatkę, aby spróbować wysłać ją do OT, ale Fleury i Rob Scuderi robią duże przystanki przed siatką, aby wymusić mecz 7 w Detroit. Bez punktacji w pierwszej tercji ktoś musiał szybko punktować., Strzelając pingwinom tylko dwie bramki, Max Talbot strzelił na początku drugiej, a także w połowie drugiej tercji. Z Detroit coraz wyłączony, Red Wings sprawił, że gra interesujące z 6: 07 lewo w sezonie NHL 2009 John Ericson strzelił do gry 2-1. Ciągnąc Osgooda dając Detroit dodatkowy skater, Detroit miał szansę umieścić krążek w tylnej części siatki z zaledwie sekund lewo, ale Fluery z niesamowitym „Martin Brodeur roll” jak zapisać Pittsburgh Penguins stał się Mistrzów Stanley Cup 2009.