Herschel Walker (Magyar)

a középiskola elvégzése után Walkernek a georgiai Egyetemen játszott, ahol háromszoros All-American (football and track) és az 1982-es Heisman Trophy és Maxwell-díj nyertese volt. Ő az egyetlen játékos NCAA történelem befejezni az első három Heisman szavazás mindhárom kollégiumi évszakok. Ő az első NCAA játékos, aki csak három évet játszott, hogy befejezze a top 10-et a rushing yardokban, és csak Jonathan Taylor kivételével., 1980-as elsőéves szezonjában Walker beállította az NCAA Gólya rohanó rekordját (később Jonathan Taylor megtörte), majd a harmadik helyen végzett a Heisman szavazáson. Walker volt az első “igazi Gólya”, aki az első csapat All-American lett.

fontos szerepet játszott abban, hogy Grúzia abban az évben elkerülje a vereséget, és megnyerje a nemzeti bajnokságot a Notre Dame elleni győzelemmel az 1981-es cukor tálban. Junior korában megnyerte a Heisman-t. 1999-ben Walkert beválasztották a College Football Hall of Fame-be, és a college football egyik legnagyobb játékosának tartják.,

1980 szezonSzerkesztés

Walker, felsorolt 6 láb 2 hüvelyk, 222 Font fut vissza, és a legkeresettebb középiskolás labdarúgó a nemzet, aláírt egy nemzeti szándéknyilatkozatot, hogy játsszon a University of Georgia Bulldogs Húsvét vasárnap, április 6, 1980.

a szezon kezdődött másodéves Carnie Norris kezdve megelőzve Walker tailback, mint a Bulldogs szembe a University of Tennessee szeptember 6 Knoxville. A Tennessee egyre 9-0 vezető elején a 2. negyedévben, edző Dooley mondta támadó koordinátor, ” én üzembe Herschel…,Ne félj, hogy hagyja, hogy hordozza a labdát.”

South tartott 15-2 előny végén a harmadik negyedévben, amikor Walker megváltoztatta a lendület a játék. A harmadik negyed végén Walker 16 yardról lőtt a kapuba, ahol átgázolt a safety and future Dallas Cowboys csapattársán, Bill Bates-en a gólvonal közelében. Walker öt perccel később ismét gólt szerzett egy 9 yardos touchdownfutamon, amikor Grúzia megnyerte a játékot, 16-15.

egy héttel később Georgia a & M otthon, Walker pedig 21 yarddal és 3 touchdownnal végzett., A Bulldogok 28-0-ra vezettek a félidőben. Négy perc maradt a harmadik negyedévben, Walker megszakította a 76 yardos touchdown futást.

Az ezt követő játékokban Grúzia 6-0-ra indult Clemson (20-16), TCU (34-3), Ole Miss (28-21), Vanderbilt (41-0) kiütésével. Walker 121 yardot futott Clemson ellen, 69-et pedig a TCU ellen-köztük egy 41 yardos futást. Sérülés miatt kihagyta az Ole Miss játék nagy részét. Az október 18-i Vandy-meccsen Walker 23 találattal 283 yardot ért el, és 80, 48 és 53 yardos hosszú touchdown-futamon szerzett pontot.,

a speciális csapatok és a védelem az ezt követő két hétvégén Grúziának adott előnyt, és segített a Bulldogoknak átjutni Kentucky-n (27-0) és Dél-Karolinán (13-10). A győzelem Athén, Grúzia felett Gamecocks November 1-jén szerepelt Walker illő fel az 1980 Heisman Trophy győztes, George Rogers. Walker 43-szor rohant 219 yardért. Grúzia A harmadik negyed elején 13-0-ra vezetett. Walker 76 yardos touchdownjával 10-0-ra vezetett Georgia.

Grúzia 8-0-ra vezetett, amikor Dooley edző Bulldogjai szembesültek az év legfélelmetesebb feladatával., A második helyezett Grúzia 6-1 floridai Gators csapattal szembesült Jacksonville-ben November 8-án. Walker vitte Georgia bűncselekmény, rohanó 37 alkalommal 238 yard ellen Gators. Úgy kezdte a dolgokat, hogy 72 yardról a jobb oldalra dobott egy dobást, majd az első negyed elején gólt szerzett. Grúzia a 3. negyed végén 20-10-re növelte előnyét, amikor Florida megkezdte visszatérését. A 3-11-es állásnál a QB Buck Belue 93 yardos touchdownpasszt adott WR Lindsay Scottnak, amivel 26-21-re nyert Georgia ellen., A játék lenne szeretettel nevezik a “csoda Duval Street”.

Grúzia november 15-én az Auburn elleni, 31-21-es vereséggel zárta a SEC-bajnokságot. Walker tette a legtöbb munkát rohanó 27 alkalommal 84 yard, köztük egy 18 yardos touchdown. Két héttel később, Walker véget ért az alapszakaszban egy felkiáltójel pontozás touchdown fut 1, 23, és 65 yard Georgia legyőzte az állami rivális Georgia Tech, 38-20. Walker 25-ször rohant 205 yardért a Ramblin roncsához.

a Bulldogok voltak rangsorolva nem., 1 11-0-ra a hagyományos futballhatalom játékába invitálták őket, Dan Devine ‘ s Notre Dame edzője az írek ellen (9-1-1) A New Orleans-i Sugar Bowl-ban, La. 1981. január 1-jén. Walker, aki nagyon korán szenvedett el egy kificamodott bal vállat a játék elején, 36-szor 150 yardra sikerült rohannia, beleértve a leghosszabb 23 yardos futást is. A 3-3-as döntetlennel a Notre Dame nem tudott megfelelően pályára lépni. Két játék később, Walker galamb tetején egy 1 yardos touchdown futás, hogy UGA egy 10-3 vezetést., Kihasználta több Ír szerencsétlenség, mint a Notre Dame fumble beállítani Georgia fel az Ír 22 yardos vonal. Három játszma után Walker ismét a végzónában volt 17-3-as vezetésért. Grúzia tartotta magát a győzelemhez, 17-10.

a szezon végén Walker segített a Georgia Bulldogs teljes 12-0 rekordot, mint az Associated Press szavazott a University of Georgia No.1 58½ első helyen szavazat Pittsburgh 3½. Walkert és csapattársait is az 1. helyre szavazta meg a United Press International közvélemény—kutatása, amely szerint Georgia 36 első helyen végzett Pitt hármasával szemben.,

1981-es szezonSzerkesztés

az 1980-as szezon lendülete 1981 szeptemberében folytatódott a Georgia Bulldogs számára, mivel Walker és a társaság a szezon elején átvette az irányítást azáltal, hogy korai és gyakran nyert a Tennessee (44-0) és a Cal Golden Bears (27-13) ellen. Az önkéntesek ellen Walker 161 yardra rohant 30 hordozón. Walker szeptember 12-én 35-ször 167 yardra rohant Kaliforniába.

miután a szezon végén 13-3-ra kikapott az esetleges országos bajnok Clemsontól, Georgia visszanyerte a fókuszt, és 10-1-re nyert az alapszakasz végére., Annak ellenére, hogy Walker képes volt nyomni, lökni, és átjutni Clemson védelmi rohanó 28 alkalommal 111 yard, ez nem volt elég ahhoz, hogy legyőzze 9 forgalom (beleértve 2 Walker) a Bulldogs a veszteség a Tigers. Georgia visszavágott a dél-karolinai 24-0-ra, szeptember 26-án, amikor a másodéves Walker 176 yardot futott 36 hordozón. Georgia mindössze 3-0-ra vezetett a félidőben, Walker pedig a harmadik negyedben 3-8 yardos gólokkal nyitotta meg a dolgokat a Bulldogs számára, hogy elűzze a Gamecockokat.,

a Bulldogok kemény győzelmet arattak—mind októberben-Ole Miss (37-7), Vanderbilt (53-21), Kentucky (21-0) és Temple (49-3) felett. Walker 41 kísérletből 265 yardot és október 10-én gólpasszt adott Ole Missnek. Egy héttel később Walker 39-szer rohant 188 yardért és 2 touchdownért Vanderbilt ellen. Temple ellen karrier-magas 4 touchdownt ért el, miközben 23-szor futott 112 yardért.

November 7-én a hetedik helyen kiemelt Georgia és Walker 14-0-ra kikapott Jacksonville-től a floridai Gators-ban, de visszajött a tavalyi, 26-21-es összesítéssel., Walker rohant a karrier magas 47 alkalommal 192 yard miközben pontozási négy touchdown.A Bulldogok otthon fejezték be az alapszakaszot a közeli riválisok ellen: az Auburn Tigers (November 14.) és a Georgia Tech Yellow dzsekik (December 5.). A 24-13-as győzelem Pat Dye edző Tigers szerzett egy másik SEC bajnokságot. Walker verte ki 165 yard 37 rohan a verseny során. A harmadik negyedben Walker 2 yardos touchdownja 24-7-es vezetést adott a Bulldogsnak. A Georgia Tech ellen Walker 36 találattal, 225 yarddal és 4 touchdownnal végzett a rivalizálás mérkőzésén., A Bulldogok 34-0-ra vezettek. Walker három touchdownt szerzett az első félidőben. A negyedik negyedben 1 yardos touchdown-futást adott hozzá, amikor Grúzia a sárga dzsekik mellett haladt, 44-7.

egy 8 meccses győzelmi sorozat után Grúzia (10-1) a 2.helyen állt az országban, amikor az 1982-es Cukorkupában a Pittsburgh-vel (szintén 10-1-es, 10. helyen) szembesültek. A Bulldogok hamar egyenlítettek, 20-24. Walker 25 yarddal végzett 84 yardon, majd 3 elkapással 53 yardra vezette az UGA-t., Tette jelenlétét érezte már, ahogy csavarozott 8 Yard egy touchdown a 2. negyedévben így Georgia egy 7-0 ólom. Miután egy 30 yard, Dan Marino touchdown pass emelte Pitt egy 10-7 vezetést a harmadik negyedévben, Walker válaszolt, pontozási 10 yard ki, hogy Georgia egy 14-10 vezetést megy a 4. negyedévben. Georgia kapaszkodott egy 20-17 vezető végén a játék, Marino talált Pittsburgh vevő John Brown egy 33 yardos touchdown át 0: 35 maradt a játék.,

1982 seasonEdit

a szezonnyitó ellen védekező nemzeti bajnok Clemson fenyegető, a Bulldogs kapott rossz hír, amikor Walker szenvedett egy törött jobb hüvelykujj a gyakorlatban augusztus 21, 1982. Azt várták, hogy 3-6 hétig nem működik. Amikor a két csapat találkozott szeptember 6, Walker viselt terjedelmes, párnázott öntött a jobb hüvelykujját. Ebben a szűk játékban Walkert elsősorban csaliként használták, és 11-szer rohantak 20 yardra., A grúz védelem kárpótolta a sérült csillagot Clemson leállításával, korlátozva a tigriseket 249 teljes támadási yardra, amikor a Bulldogok uralkodtak, 13-7.

Georgia ezután kemény próbával szembesült Brigham Young-ban otthon, szeptember 9-én. Walker, jön vissza a hüvelykujj sérülés, rohant 31 alkalommal 124 yard ellen a pumák. BYU Steve Young csatlakozik Scott Collie egy 21 yardos touchdown át a 3. negyedévben, hogy Brigham Young egy 14-7 vezető megy a végső időszakban. Walker azonban összegyűjtötte a bulldogokat, amikor két pontozási meghajtón vezette őket, amelyek Grúziának adták a győzelmet, 17-14., Ő szerzett egy 1 yardos touchdown távon későn kötni a játékot. Később még, Walker átalakult egy hatalmas 4. – and-1, amely lehetővé tette Georgia kicker Kevin Butler, hogy egy 44 yardos mező cél a játék záró másodperc. Walker 40 yardos passzát Butler rúgása három perc alatt betalált, és a 23 yardos szétlövése is megpördült.

a BYU elleni kemény győzelem után Walker és a company nyert, hogy befejezze az alapszakaszot. Miután szeptember 25-én átjutott Dél-Dakotán 34-18, Grúzia október hónapjában gördült., Walker teljesítménye a Gamecocks ellen szerény volt az ő mércéje szerint (32 rohan, 143 Yard és 1 touchdown), de keményen futott, miközben még mindig viselte a gipszét.

októberben Georgia szembesült Mississippi állammal, Ole Miss, Vanderbilt, Kentucky és Memphis állammal. A Bulldogs 29-22-re elhúzott a Mississippi St. mellett, Walker 215 yarddal és egy touchdownnal 39-szer rontott. Ezután Georgia 33-10-re legyőzte Ole Miss-et, mivel Walker 24-szer futott 149 yarddal és 3 touchdownnal. Október 16-án Grúzia 27-13-ra legyőzte Vanderbiltet. A Commodores ellen Walker 172 yardot futott és 38 yardos touchdownt ért el.,

Georgia októberben Kentucky (27-14) és Florida State (34-3) legyőzésével fejezte be a szezont, hogy 8-0-ra vezessen a floridai Jacksonville-i meccsen. Walker nagy terhelést tartott fenn, 34-szer rohant Kentucky ellen 152 yardra. A Wildcats 10-3-ra vezetett a második negyedévben, amikor Walker 64 yardot futott, hogy fizetjen a képernyőn, csökkentve a hiányt 14-10-re. Walker befejezte 79 fogadó yard 3 fogások. A Georgia matchup Memphis St., Walker összetört a SEC karrier pontozási rekord, mint a harmadik helyen Bulldogs söpört már a Tigers által 31 pont., Szezonálisan 219 yardot futott 33 futamon és 2 touchdownon, ezzel 15 meccsre növelte a Memphis St. vereségét.

Grúzia november hónapjában átvette az irányítást a kemény ellenzék ellen. Floridában, Auburnban és Georgia Tech-ben is túljutottak a tökéletes 11-0-s alapszakaszon, és ők voltak az ország 1. helyezett csapata. Walker szétszedte Florida pontozási három touchdown egy 44-0 Georgia rout. Ő rohant 35 alkalommal 219 yard alatt ez a domináns győzelem. “Készen álltunk erre a játékra” – mondta Walker. “Mi volt tüzelt fel, mint Florida.,”

Grúzia november 13–án az Auburn Tigers-szel szembesült a Jordan-Hare Stadionban egy slugfest-en. Walker a 4. negyedben 20 yardos touchdown-futamon szerzett gólt, hogy az UGA 19-14-es vezetést szerezzen. Georgia kapaszkodott a győzelembe, Walker 31 yarddal 177 yardon végzett, köztük 47 yardos futással és 2 touchdownnal.

a georgiai Egyetemen Walker karrierjének utolsó alapszakasz-játékában a sárga dzsekik nem voltak mérkőzés, mivel Grúzia 38-18-ra nyert. Walker öt gólpasszt adott, és 59 yardot dobott az első negyedben., A Bulldogs szerzett 17 pont a 3. negyedévben, amely magában foglalta a 1 yardos touchdown fut Walker. 27 futással 162 yardon végzett a zúgó roncs ellen. A győzelem kimagozott a No. 1 rangsorolt Georgia Bulldogs ellen No. 2 rangsorolt Penn State Nittany Lions a Sugar Bowl január 1, 1983.

Walker vezette az utat, mivel Grúzia annyi évszakban lezárta harmadik SEC bajnokságát. 1982.December 4-én Walker elnyerte a Heisman trófeát. Az ünnepségen részt vett a Grúziai Egyetem szeretett Angol Bulldog kabalája, az Uga IV.,

Walker az UGA karrierje során utoljára gólt szerzett, amikor 1 yardról a végzónába esett, 10:37-rel a harmadik negyedévben maradt. Ez a touchdown 20-17-re háromra növelte a Penn State előnyét. Penn State válaszolt 21 másodperccel később, mint hátvéd Todd Blackledge befejezte a 46 yardos touchdown át wideout Gregg Garrity. A Penn State 27-23-ra győzött, és egyhangú szavazással megnyerte az országos bajnokságot mind az AP, mind az UPI szavazásán. Walker 28-szor rohant 102 yardért, és 15 yardos passzt kapott a Mark Robinson vezette PSU védelem ellen.