tanácsadás pszichológia Diploma és karrier útmutató

tanácsadás pszichológus karrier információ

Hogyan válhat egy tanácsadó pszichológus

minden államban, válás engedéllyel, mint egy tanácsadó pszichológus igényel doktori diplomát pszichológia (a PsyD vagy PhD). Amellett, hogy folytatja a felsőfokú, leendő pszichológusok kell szerezni kiterjedt felügyelt tapasztalat, hogy a szükséges vizsga (vagy vizsgák), mielőtt jogosult gyakorolni, mint pszichológusok., A tanácsadó pszichológussá válás általános lépései a következők:

  1. szerezz alapképzést és (opcionálisan) mesterképzést pszichológiában vagy egy kapcsolódó területen.
  2. szerezzen Akkreditált PsyD-t vagy PhD-t a pszichológiában, szakosodással a tanácsadási pszichológiában.
  3. fejezze be az állam által előírt, posztdoktori felügyelt klinikai tapasztalatot.
  4. adja át a szükséges vizsga (k), beleértve a vizsga szakmai gyakorlat pszichológia (EPPP).
  5. jelentkezz és kapj engedélyt az állami pszichológiai tanácsodtól.,
  6. kezdje el tanácsadási pszichológusként gyakorolni az Ön állapotát.
  7. töltse ki a folyamatos oktatási követelményeket, hogy a licenc aktuális legyen.

munkaköri leírás

tanácsadó pszichológusok segítenek az embereknek az érzelmi, fizikai és mentális egészségügyi problémák kezelésében, a válságok megoldásában és a stresszorok minimalizálásában. Lehet, hogy felmérje, diagnosztizálására, kezelésére, enyhe-súlyos pszichés tünetek, valamint a támogatást a válság beavatkozás, sérülés kezelése, családi, vagy párkapcsolati probléma állásfoglalás., A tanácsadási pszichológusokat főiskolák és egyetemek, független gyakorlatok vagy közösségi egészségügyi központok alkalmazhatják. Tudományos környezetben tanárok vagy kutatók lehetnek. Független körülmények között tanácsadást, értékelést és konzultációt nyújthatnak magánszemélyeknek, családoknak vagy szervezeteknek, segítve őket a stressz enyhítésében, a kapcsolatok javításában vagy a pszichológiai kérdések kezelésében. Más tanácsadási pszichológusok veteránokkal, drog-és alkoholfüggőkkel vagy gyermekekkel dolgozhatnak., Az emberek a tanácsadás pszichológia fok lehet keresni munkát címek például:

  • Viselkedési egészségügyi tanácsadó
  • Esetben munkás
  • Karrier-tanácsadó
  • Klinikai pszichológus*
  • Szakmai tanácsadó
  • Pszichológus*

*A doktori fokozat általában szükséges ez a beosztás.

fizetés és munkaköri kilátások

2019 májusában a Munkaügyi Statisztikai Hivatal (BLS) arról számolt be, hogy a klinikai, tanácsadási és iskolai pszichológusok átlagos éves fizetése 87 450 dollár volt.,5 Kaliforniai foglalkoztatott, a legmagasabb számú klinikai, tanácsadás, iskola pszichológus, 2019-ben (16,960), míg Oregon volt a legmagasabb, vagyis a bérek a klinikai, tanácsadás, iskola pszichológus ($112,010).5 más államok magas foglalkoztatási szint az ilyen típusú pszichológusok közé New York, Texas, Florida, Illinois, míg a többi állam a legmagasabb átlagbér pszichológusok közé Kalifornia, Washington DC, New York, és Louisiana.,5

a tanácsadási pszichológusok foglalkoztatási kilátásai pozitívak, a klinikai, tanácsadási és iskolai pszichológusok 15% – os várható növekedése az 2028.6 év során az előrejelzett növekedés sokkal gyorsabb, mint az összes 7% – os munkahely országos átlaga, és valamivel gyorsabb, mint az összes pszichológus 14% – os várható növekedése.,6

kiegészítő források

  • the Society of Counseling Psychology (SCP): az SCP az APA tanácsadási pszichológiai részlege (Division 17), amely a személyes, oktatási, szakmai és csoportos alkalmazkodást kívánja előmozdítani a pszichológusok, a pszichológia hallgatói és a szakmai partnerek összefogásával.
  • American Counseling Association( ACA): az 56,000 tagokkal az ACA a világ legnagyobb szakmai tanácsadói Szövetsége különböző beállításokban. A webináriumokhoz, kiadványokhoz és továbbképzési lehetőségekhez is hozzáférést biztosít a tagok számára.,

Gyakran Ismételt Kérdések

Mit tehetek a pszichológiai tanácsadás diplomájával?

tanácsadási pszichológia diploma megszerzése sok karrierlehetőséget kínál Önnek, beleértve az egyetemeken, egészségügyi központokban, valamint a független gyakorlatokat. A diploma tanácsadás pszichológia, segíthet az emberek minden korosztály és az élet minden területén kezelni és leküzdeni a problémákat.

mennyi ideig tart, hogy megszerezzem a pszichológiai tanácsadási diplomámat?,

általában egy pszichológiai tanácsadással foglalkozó doktori program négy-hat évig tart, a mesterképzés pedig átlagosan két évig tart. Ellenőrizze az egyes főiskola vagy egyetem, hogy vizsgálja meg a tipikus tanfolyam, idő szükséges a diploma megszerzéséhez.

milyen szakra van szüksége tanácsadó pszichológusnak?

ahhoz, hogy minden államban engedéllyel rendelkező tanácsadó pszichológussá váljon, pszichológiai doktorra vagy pszichológiai orvosra (PsyD) lesz szüksége. Egyes államok kapcsolódó pszichológiai engedélyek állnak rendelkezésre azok számára, akik a mester a pszichológia., Az egyetemi szinten a legfontosabb, amit választhat, a pszichológia. A kapcsolódó őrnagy, mint például a tanácsadás, jó választás lehet a leendő pszichológusok számára is. A pszichológia fokozatokról bővebben a pszichológia fokozatok oldalon olvashat.

mennyit keresnek a tanácsadó pszichológusok?

a BLS szerint a klinikai és iskolai pszichológusokkal együtt csoportosított tanácsadó pszichológusok évente átlagosan 87 450 dollárt keresnek.5 olyan tényező, amely befolyásolhatja a pszichológusok fizetését, magában foglalja a helyet, az évek tapasztalatait és a munkáltatót.,

mit csinál egy tanácsadó pszichológus?

a pszichológusok tanácsadása segít az embereknek a napi stresszektől a családi vagy munkahelyi kapcsolatokig, a traumatikus eseményekig és a pszichológiai rendellenességekig terjedő problémákon keresztül dolgozni. Engedélyezett tanácsadás pszichológusok találkoznak az ügyfelekkel, és képes felmérni, diagnosztizálni, és kezelni a tüneteket, ha szükséges.

lehetek mentális egészségügyi tanácsadó tanácsadói pszichológiai diplomával?

egyes államokban a pszichológiai tanácsadás diplomája jogosult arra, hogy engedéllyel rendelkező mentális egészségügyi tanácsadóvá váljon., Ez a legjobb, hogy ellenőrizze az Állami Tanács szakmai tanácsadók, ha ez a szándék.

mi a különbség egy klinikai pszichológus és egy tanácsadó pszichológus között?

mindkét típusú pszichológus önállóan tud gyakorolni, és alkalmas arra, hogy pszichoterápiás és tanácsadási szolgáltatásokat nyújtson ügyfeleinek. Bár sok átfedés van a két terület között, alapszinten a klinikai pszichológia inkább a mentális egészségügyi zavarokkal foglalkozik, míg a pszichológiai tanácsadás inkább a tanácsadásra és az útmutatásra összpontosít., A tanácsadó pszichológus nagyobb valószínűséggel kezeli az egyébként egészséges egyéneket, akik átmeneti problémákkal szembesülnek, és a klinikai pszichológus nagyobb valószínűséggel kezeli a súlyos pszichológiai betegségben szenvedő egyéneket. Ez azonban természetesen nem mindig így van, és a két mező közötti vonalak idővel homályosabbá váltak.7

Vélemény, hozzászólás?

Az email címet nem tesszük közzé. A kötelező mezőket * karakterrel jelöltük