NBA: 25 najmniej znanych rekordów, które Cię zszokują

te 25 mało znanych rekordów NBA sprawi, że przestaniesz, podrapiesz się w podziwie i zastanowisz się nad tym, jak statystyki mogą być właściwe.

oszczędzę ci kłopotu. Są.

od kolejnych rzutów, przez wysoko punktowane kwarty, po kolejne rzuty wolne, to mało znane, ale wciąż niesamowicie niesamowite rekordy, które Stowarzyszenie ma do zaoferowania.,

wygodnie posortowane w porządku chronologicznym dla Ciebie, te rekordy mogą być w końcu złamane (przynajmniej niektóre z nich), ale będzie to wymagało monumentalnego wysiłku, aby to zrobić.

Czytaj dalej, aby dowiedzieć się, czym są!

nie mam nic na poparcie tego twierdzenia, ale coś mi mówi, że na trybunach było więcej kibiców. 22.11.1950

w najniżej punktowanym meczu wszech czasów Fort Wayne Pistons pokonali tego dnia Minneapolis Lakers 19-18., Niestety, nie mam żadnych danych na temat prób bramkowych ani tempa gry, więc nie mogę powiedzieć, dlaczego tak się stało.

To było wyraźnie aberracja, ponieważ Pistons nigdy więcej nie zdobyli mniej niż 64 punktów w tym sezonie, a Lakers nigdy nie spadli poniżej 63.

George Mikan zdobył 15 z 18 punktów dla Lakers i tylko dwóch innych graczy zdobyło punkty. Żaden zawodnik nie zdobył więcej niż 5 punktów dla Pistons.

, 6 września 1951 roku Indianapolis Olympians zmierzyli się z Rochester Royals i wyszli na szczyt po sześciu dogrywkach, wygrywając 75-73 i poprawiając swój rekord do 16-16.

a poważnie, dlaczego nie możemy już mieć takich nazw zespołów?

W pierwszych czterech dogrywkach każda drużyna zdołała zdobyć tylko cztery punkty, w tym całkowicie bez punktów drugą i czwartą dogrywkę.,

w piątej dogrywce doszło do ofensywy, w której Królowie i Olimpijczycy zdobyli osiem punktów. Następnie Olimpijczycy zwyciężyli, strzelając kosz w końcowej tercji, trzymając Royals bez punktów.

dwóch zawodników zdobyło 17 punktów dla Indianapolis, w tym Alex Groza, były zawodnik Kentucky.,

Większość kolejnych Wyrzuceń: Don Boven, 6

grając dla Milwaukee Hawks w sezonie 1951-1952, Don Boven jakoś udało się zebrać sześć fauli i być wyrzucony w nie jeden, nie dwa, nie trzy, Nie cztery, Nie pięć, ale sześć kolejnych gier.

naprawdę Nie wiem za dużo o Bovenie poza tą śmieszną płytą.

grał w NBA przez trzy sezony i zakończył karierę ze średnimi 9,0 punktów, 4,2 zbiórek i 2,0 asyst na mecz, grając swingmana dla Waterloo Hawks, Milwaukee Bucks i Fort Wayne Pistons.,

najgorszy rekord, aby zakwalifikować się do Playoffs: Baltimore Bullets, 16-54

w sezonie 1952-1953 Baltimore Bullets jakoś zakończył z 16-54 i dostał się do postseason.

w tym czasie NBA składała się tylko z 10 drużyn, które zostały podzielone na dwie dywizje po pięć: Dywizję Wschodnią i Dywizję zachodnią. W przeciwieństwie do dzisiejszych czasów, kiedy tylko najlepsi z grupy kwalifikują się do postseason, cztery zespoły awansowały do play-offów z każdej dywizji.,

z pięciu w dywizji wschodniej w tym roku, New York Knickerbockers poszedł 47-23, Syracuse Nationals poszedł 47-24, Boston Celtics poszedł 46-25, wspomniane kule poszedł 16-54 i Philadelphia Warriors poszedł 12-57.

Ten skrajny brak parytetu doprowadził do

wszystko szybko poszło w dół, ponieważ legendy NBA, takie jak Don Barksdale, Jim Baechtold, Paul Hoffman i Ray Lumpp zostali szybko zmieceni przez Knickerbockers.,

najwyższa Punktacja regulaminowy mecz: Boston Celtics, 173

27 lutego 1959 roku, Boston Celtics zdołali upuścić Śmieszne 173 punkty w 34-punktowym zwycięstwie przeciwko Elgin Baylor i Minneapolis Lakers. Chociaż byłoby to specjalne zwycięstwo, nawet jeśli potrzeba było kilku dogrywek, aby zgromadzić tyle punktów, C ' S zrobił wszystkie swoje szkody w przepisach.

trzeci kwartał był NAJNIŻSZYM okresem punktacji dla Bostonu i nadal udało im się zdobyć 38 punktów. Najwyżej notowany był w czwartej kwarcie, z przewagą 52 punktów.,

Tommy Heinsohn wyprzedził Celtics z 43 punktami, a Bob Cousy zajął drugie miejsce z 31 punktami. Bill Sharman i Frank Ramsey złamali barierę 20-punktową, a Sam Jones, o dziwo, był jednym z zaledwie dwóch zawodników w drużynie, którzy zdobyli punkty w singlu.

Kiedy Maurice Podoloff, prezes Ligi, usłyszał o meczu, podobno zawołał: „173 do 139? To niewiarygodne!,”

najwięcej asyst, jedna połowa: Bob Cousy, 19

pełny opis gry można zobaczyć na poprzednim slajdzie, ale Bob Cousy w jakiś sposób udało się ustanowić szereg rekordów asyst, oprócz zdobycia swoich 31 punktów.

skończył z 28 W grze, o 13 więcej niż cała kolekcja graczy znanych jako Minneapolis Lakers. To był rekord w tym czasie, ale już nie stoi(jak zobaczysz później).,

miał 12 asyst w jednej kwarcie, numer, który nie został złamany, dopóki John Lucas dał 14 dimes w drugiej kwarcie meczu z Denver Nuggets.

ale płyta, na której się skupiam, to śmieszne 19 asyst, które Cooz zgromadził w zaledwie połowie śmiesznie wysoko punktowanej gry.

najwięcej minut na mecz, jeden sezon: Wilt Chamberlain, 48,5

w całym sezonie 1961-1962 Z Philadelphia Warriors, w tym samym sezonie, w którym zdobywał średnio 50,4 punktu i 25.,7 zbiórek na mecz, Wilt Chamberlain jakoś udało się pozostać na korcie przez 48,5 minuty na konkurs.

w typowo regulowanym meczu koszykówki jest teraz 48 minut. Wtedy zasada ta pozostała taka sama.

Wilt miał wystarczająco dużo wytrzymałości, aby pozostać na korcie i dominować przez cały czas każdego meczu. Ponadto zagrał dużą rolę w pięciu meczach dogrywki, dwukrotnie przegrywając z New York Knicks i trzykrotnie przegrywając z Los Angeles Lakers.,

jeśli chodzi o wytrzymałość, był to szczyt dla człowieka, który posiada niezliczone rekordy i średnio 45,8 minuty na mecz w całej swojej znakomitej karierze.

najwięcej rozegranych meczów, jeden sezon: 88

sezon NBA 1968-1969 miał swój udział w dziwnych zdarzeniach. Nikt nie był dziwniejszy niż ciekawy przypadek Walta Bellamy ' ego.

Bellamy rozpoczął sezon w New York Knicks, zdobywając średnio 15,2 punktu i 11,0 zbiórek na mecz podczas 35 spotkań, które spędził z drużyną., Jednak 19 grudnia 1968 roku zespół zdecydował się na wymianę Bellamy 'ego i Howarda do Detroit Pistons za Dave 'a DeBusschere' a.

w tym czasie jednak Pistons zagrali o sześć mniej meczów niż Knicks. Więc zamiast 47 więcej okazji, aby zrobić swój znak, Bellamy miał 53. Wykorzystywał każdą z nich.

w tych 53 meczach Bellamy zdobywał średnio 18,8 punktu i 13,5 zbiórki na konkurs. Mimo że te liczby są imponujące, to fakt, że wystąpił w 88 meczach w jednym sezonie, jest najbardziej imponujący.,

najwięcej zdobytych punktów, Single Quarter: Buffalo Braves, 58

pod wodzą Johna Havlicka i Dave ' a Cowensa, Boston Celtics zdecydowanie wyprzedzili Buffalo Braves. 20, 1972. Na koniec trzech kwartałów, C ' S były w górę 103-60 i gra wydawała się skończona.

Wyprzedzili Celtics o 35 punktów i ostatecznie przegrali mecz o zaledwie 8.,

w tym czasie zdobyli 58 punktów w czwartej kwarcie, co pozostaje wyższe niż jakakolwiek inna suma punktów za jedną kwartę dla drużyny w historii NBA.

chciałbym ci powiedzieć, kto w tym ostatnim okresie wystąpił, ale został mi tylko wynik z pudełka i nie mam dostępu do żadnych filmów ani danych play-by-play.

większość bloków, Gra pojedyncza: Elmore Smith, 17

podczas swojej ośmioletniej kariery w NBA, Elmore Smith zdobywał średnio 2,9* bloków na mecz, w tym wiodącą w lidze kampanię w sezonie 1973-1974, w której średnio 4,9 na mecz.,

ale jego kariera z perspektywy indywidualnej pojawiła się w październiku. 28.11.1973 w wygranym 111-98 meczu z Portland Trail Blazers. W meczu z Los Angeles Lakers Smith odrzucił 17 strzałów Blazers, co jest rekordem w grze pojedynczej.

musiał zrobić coś, aby przyćmić eksplozję Gail Goodrich za 49 punktów.

Po raz kolejny, podobnie jak w przypadku bloków Marka Eatona na rekord gry, znak ten mógł zostać przyćmiony przez Billa Russella, Wilta Chamberlaina lub innego defensywnego potwora, który grał przed rozpoczęciem sezonu 1973-1974.,

*bloki nie były śledzone podczas pierwszych dwóch sezonów kariery Smitha, więc ta liczba jest dokładna tylko dla jego ostatnich sześciu sezonów.

Jeszcze trudniej zejść z 29 punktów w dół.

jeszcze trudniej pokonać 29-punktowy deficyt z zaledwie 8: 43 pozostały w grze, jak Milwaukee Bucks zrobił na Listopad. 25 września 1977 przeciwko Atlanta Hawks.,

Junior Bridgeman zdobył 24 punkty, a Brian Winters, brodaty Cudak, dodał kolejne 15 swoich.

najlepszy wynik meczu: Pistons vs.Nuggets, 370 punktów

13 grudnia 1983 roku Detroit Pistons pokonali Denver Nuggets w meczu z potrójną dogrywką, który ustanowił tak wiele rekordów, jak każdy inny mecz w historii NBA., Rekordy ustanowione w tej grze obejmują najwyższą liczbę punktów zdobytych przez zwycięską i przegraną drużynę, najwięcej graczy zdobywając 40 lub więcej punktów, najwięcej bramek zdobytych przez jedną i dwie drużyny oraz najwięcej asyst przez obie drużyny.

ale najbardziej znamiennym rekordem było to, że oba zespoły zdobyły łącznie 370 punktów, 186 dla Pistons i 184 dla Nuggets, w najwyższej punktacji meczu w historii NBA. Stało się to pomimo faktu, że Isiah Thomas uderzył tylko trzypunktowy Pistons i Richard Anderson dopasował swój samotny make z centrum Dla Nuggets.,

Ten bezbronny mecz musiał być wysoko punktowany nawet bez potrójnej dogrywki, ponieważ wynik był remisowy na 145.

Thomas był najlepszym strzelcem zwycięskiej drużyny z 47 punktami, a następnie John Long 41. Aż Russell Westbrook i Kevin Durant eksplodowali w połączeniu za 91 punktów przeciwko Nuggets (wystarczająco ironicznie) na początku tego roku, była to trzecia najwyższa kombinacja przez dwóch kolegów z drużyny, którzy każdy złamał barierę 30 punktów.

na szczycie tej listy są jednak Kiki Vandeweghe i Alex English., Łącząc 98 punktów, 51 Z Vandeweghe i 47 Z Anglika, ten duet wyprzedza wszystkich innych.

mimo wszystko jestem pod wrażeniem Westbrooka i Duranta, ponieważ osiągnęli ten wyczyn w jednej dogrywce. Dwa wejścia z tego meczu i nr 2 (George Gervin i Mike Mitchell w 95) wszystkie wystąpiły w meczach potrójnej dogrywki.

Większość klocków na mecz, jeden sezon: Mark Eaton, 5.6

imponująca rama 7’4″ i równie duża rozpiętość skrzydeł Marka Eatona sprawiły, że był on dość zastraszający., Jeśli uważasz, że Anthony Davis jest przerażający w swojej obecnej roli w Kentucky, to byłoby moczenie się oglądając ten facet gra w sezonie 1984-1985 dla Utah Jazz.

jak dokładnie średnia 5,6 bloków na mecz w ciągu wszystkich 82 gier?

Niestety, nigdy nie dowiemy się, czy to naprawdę rekord w tej kategorii. Coś mi mówi, że Bill Russell i Wilt Chamberlain mogli zakwestionować to, jeśli bloki zostały nagrane, gdy byli właścicielami NBA.,

najwięcej przechwytów, jedna Kwarta: Fat Lever, 8

9 marca 1985 roku Fat Lever osiem razy w trzeciej kwarcie oddalił piłkę od drużyny przeciwnej.

Denver Nuggets wykorzystał swój Defensywny wkład, aby wygrać kwartał 33-26, dając im wystarczającą poduszkę, aby wygrać mecz 126-116, mimo że został wyprzedzony przez Indiana Pacers o 10 punktów w ostatnim okresie działania.

dźwignia nie była obca masowym kradzieżom. Jego średnia w karierze wynosiła 2,2 na mecz, a w latach 1984-1985 średnio 2,5 na mecz.,

żadna gra nie była dla niego tak imponująca jak ta.

najwięcej rozegranych minut, Gra pojedyncza: Dale Ellis, 69

jak źle musiał się czuć Dale Ellis po jego 53 punktach i 69 minutach akcji, numer, który nadal jest rekordem NBA, były na nic?

On Lis. 9 września 1989, Seattle SuperSonics 2: 1 spotkali się z Milwaukee Bucks w meczu, który pozornie nigdy się nie skończy. Po czterech kwartach i pięciu dogrywkach Sonics przegrali 155-154.,

Xavier McDaniel był prawie zawsze obok swojego kolegi z drużyny w tym meczu, spadając tylko o rekord z „tylko” 68 minut na boisku. Po stronie przeciwnej Jay Humphries zanotował 62 minuty dla zwycięskiego Bucks.

najwięcej fauli, w grze pojedynczej: Utah Jazz, 52

dogrywka trwała 9 kwietnia 1990 roku, ale Utah Jazz faktycznie udało się gwizdać za 52 faule w przegranym 119-115 Z Phoenix Suns. Być może jeszcze bardziej niesamowity niż ten rekord jest fakt, że Jazz wciąż udało się mieć wystarczająco dużo graczy na korcie pod koniec gry.,

John Stockton, Thurl Bailey, Bobby Hansen i Eric Johnson popełnili sześć fauli. Karl Malone i Blue Edwards dodali po pięć sztuk. Mark Eaton, Darrell Griffith, Mike Brown i Delaney Rudd mieli cztery faule. Co zaskakujące, Eric Leckner, jedyny zawodnik, który pozostał w składzie, miał dwóch swoich.

między tymi 52 faulami a 32 popełnionymi przez Phoenix Suns, urzędnicy Tommy Nunez, Blane Reichelt i Hue Hollins zdecydowanie zasłużyli na wypłatę.,

najwięcej asyst, w grze pojedynczej: Scott Skiles, 30

każdy jest pod wrażeniem, gdy gracz zanotuje 10 asyst w grze pojedynczej. Piętnaście asyst zwykle pozostawia silne wrażenie i 20 asyst w jednym konkursie jest prawie niespotykane.

jeśli usłyszymy, że ktoś zaliczył 30 asyst, to niemal automatycznie Zakładamy, że zajęło mu to trzy mecze lub więcej.

ale w grudniu 30.10.1990 Orlando Magic pokonało Denver Nuggets. Scott Skiles zdobył 30 groszy w grze pojedynczej., Jakby to nie było wystarczająco dobre samo w sobie, punktowy strażnik również zdołał zdobyć 22 punkty na własną rękę.

nieźle jak na faceta, który w trakcie swojej kariery notował średnio 6,5 asyst na mecz i średnio 8,4 na mecz w sezonie 1990-1991.,

największa wygrana: Cleveland Cavaliers, 68

nie ma szans na to, że Cleveland Cavaliers zniszczą Miami Heat o 68 punktów w tym roku, chociaż istnieje znacznie większa możliwość, że LeBron James pomoże pomścić ten żenujący czarny znak w historii młodego franczyzy.

w dniu Gru. 17 września 1991 Cavs pokonali Heat 148-80, ustanawiając największy margines zwycięstwa w historii NBA. Rekord Cleveland po meczu był 13-8 i ciepła spadła poniżej .500 na 11-12.,

Mark Price i John Battle byli najlepszymi strzelcami dla Cavs.każdy z nich zdobył 18 punktów, aby przyspieszyć drużynę, która miała ośmiu zawodników w podwójnych figurach i kolejnych trzech z siedmioma lub więcej. Cena bez wątpienia miała najbardziej imponującą linię, ponieważ dodał 11 asyst do sprawy.

najwięcej oddanych rzutów wolnych: Micheal Williams, 97

podczas pierwszych dwóch sezonów kariery, Micheal Williams wykonał zaledwie 72 procent swoich rzutów wolnych. Potem, gdy zaczął grać częściej, złapał ogień z linii i nigdy nie oglądał się za siebie.,

To nigdy nie było bardziej prawdziwe niż śmieszny span Z Mar. 24.11.1993 9, 1993, kiedy Williams połączył się z dnem siatki na 97 rzutów wolnych z rzędu. Chociaż gracze tacy jak Jose Calderon zbliżyli się do siebie, nikt nigdy nie był w stanie przekroczyć tego rekordu.

gdyby tylko Williams nie był tak aktywny tego ostatniego dnia. W sumie w tym fatalnym meczu przeciwko San Antonio Spurs zaliczył 9 z 10 prób.,

Większość kolejnych gier Dokonywanie trzech punktów: Dana Barros, 89

gdybyś zapytał mnie, kto nagrał trzy punkty w większości kolejnych gier w historii NBA, odpowiedziałbym mówiąc Reggie Miller lub Ray Allen, w zależności od dnia i nastroju byłem w.

gdybyś kazała mi zgadywać, dopóki nie zrozumiem, to i tak wymyślałbym nazwiska.

odpowiedź jest jednak Dana Barros, zawodowy czeladnik, który w jakiś sposób powalił strzał z centrum w każdym meczu z grudnia. 23.01.1994. 10, 1996., Dla tych z Was, którzy liczą w domu, to 89 gier z rzędu.

najszybszy faul: Bubba Wells, 3 minuty

Bubba Wells faulował na tyle szybko, że można oglądać cały proces rozwijać bez wyrzeźbienia zbyt duży kawałek dnia. Szczerze polecam.

gdyby nie to rozróżnienie, niewiele osób pamiętałoby nazwę 6’5″ forwarda Z Austin Peay. W końcu spędził tylko jeden sezon w NBA, rozgrywając zaledwie 39 meczów z Dallas Mavericks i notując średnio 3,3 punktu i 1,7 zbiórki na mecz.,

ale w grudniu 29.07.1997 Wells po zaledwie trzech minutach faulował z gry. Był to jedyny, w którym zanotował więcej niż trzy faule osobiste.

trener Don Nelson postanowił wykorzystać strategię Hack-a-Rodmana, aby wysłać Dennisa Rodmana na linię wcześnie i często. Myślał, że Rodman, notorycznie biedny strzelec rzutów wolnych, skończy pomagając swoim Mavs pokonać mocno faworyzowane byki.

tak więc przyszedł Bubba.

trzy minuty, sześć faulów i 12 prób rzutów wolnych Rodmana (z czego dziewięć) i wyszedł Bubba.,

Większość faulów technicznych w jednym sezonie: Rasheed Wallace, 40

teraz, gdy NBA wdrożyła zawieszenia jako obowiązkową karę za pobicie zbyt wielu faulów technicznych, a ponieważ Rasheed Wallace jest na emeryturze, wydaje się mało prawdopodobne, że ten rekord zostanie kiedykolwiek pobity.

w sezonie 2000-2001 Rasheed Wallace jakoś zdołał zgromadzić śmieszną 40-tkę. Jak udało mu się naszczać na tylu sędziów?

a widziałeś „Sheed play”?,

dla ciekawskich I tak, to był on po raz kolejny.

powiedziałbym, że jest to płyta, której nie chcesz posiadać. Ale coś mi mówi, że Sheed jest zadowolony.

większość drużyn grała dla: wielu graczy, 12 drużyn

to nie jest tak, że żadna z tych osób naprawdę będzie musiała się martwić o ten hipotetyczny problem, ale jeśli zostaną wybrane do Hall of Fame, która koszulka będzie ich reprezentować?,

tylko czterem zawodnikom udało się w ciągu swojej kariery założyć 12 różnych koszulek. w latach 1989-2002 występował w Cleveland Cavaliers, Los Angeles Lakers, New Jersey Nets, Dallas Mavericks, Houston Rockets, Phoenix Suns, Milwaukee Bucks, Atlanta Hawks, Charlotte Hornets, San Antonio Spurs, Golden State Warriors i Sacramento Kings., w sezonie 1991/1992 Tony Massenburg grał w czterech różnych zespołach, a karierę zakończył po spędzeniu czasu z San Antonio Spurs, Charlotte Hornets, Boston Celtics, Golden State Warriors, Los Angeles Clippers, Toronto Raptors, Philadelphia 76ers, New Jersey Nets, Vancouver Grizzlies, Houston Rockets, Utah Jazz i Sacramento Kings w latach 1990-2005., w latach 1992-2006 grał w New Jersey Nets, Philadelphia 76ers, Golden State Warriors, Portland Trail Blazers, Atlanta Hawks, Cleveland Cavaliers, Miami Heat, Sacramento kings, Houston Rockets, Phoenix Suns i Los Angeles Lakers.

W końcu Joe Smith, były nie, W latach 1995-2011 występował w klubach Golden State Warriors, Philadelphia 76ers, Minnesota Timberwolves, Detroit Pistons, Milwaukee Bucks, Denver Nuggets, Chicago Bulls, Cleveland Cavaliers, Oklahoma City Thunder, Atlanta Hawks, New Jersey Nets i Los Angeles Lakers.

najwięcej trzypunktowych prób w jednym meczu: Damon Stoudamire, 21

15 kwietnia 2005 roku Damon Stoudamire zdecydował, że będzie strzelał w kółko z Centrum bez względu na wszystko. Nie miało znaczenia, czy je robił (nie był). Nie miało znaczenia, czy za nimi tęsknił(był).,

w tej 20-punktowej stracie do Golden State Warriors, Gwardia Portland Trail Blazers oddała 21 strzałów zza linii trzech punktów. Zrobił tylko pięć z nich.

szczerze mówiąc, nie jestem pod takim wrażeniem. W NBA 2K12 regularnie strzelam więcej.

najmłodszy gracz NBA: Andrew Bynum, 18 lat i 6 dni

w pierwszym meczu sezonu NBA 2005-2006 Andrew Bynum zagrał 5:29 Dla Los Angeles Lakers w wygranym meczu z Denver Nuggets.,

spudłował oba rzuty z boiska, zaliczył dwa zbiórki i zablokował dwa rzuty w tym debiucie NBA, ale to, co naprawdę zapisało się do historii, to fakt, że Bynum został najmłodszym zawodnikiem, który wszedł na boisko na poziomie profesjonalnym.

jako gracz prep-to-pro, jeden z ostatnich w swoim rodzaju, Bynum miał zaledwie sześć dni po swoich 18 urodzinach w tym czasie.