Billie Jean King (Čeština)

ve Wimbledonu ve třetím kole král naposledy hrál Maria Bueno, s králem vyhrál 6-2, 7-5. Ve čtvrtfinále, Evert porazil Krále poprvé na grandslamový turnaj a poprvé na trávě, 6-1, 6-2 v pouhých 46 minut. Evert řekl, že to byl nejlepší zápas, jaký kdy hrála na trávě až do tohoto bodu ve své kariéře, a král řekl: „žádné výmluvy. Zapomeňme na kolena, kotníky, prsty, všechno ostatní. Prostě hrála krásný tenis. Nemyslím si, že by ji dnes porazilo mnoho hráčů.,“Král také po zápase řekl:“ možná můžu být šťastný, že jsem číslo osm místo jedničky. V této fázi, jen hrát, to je pro mě dost vítězství.“Ale když se zeptal na odchod do důchodu, král řekl:“ odejít do důchodu? Ukončit turnajový tenis? To si děláš srandu. To jen znamená, že mám mnohem víc práce. Musím se s tím vyrovnat … psychicky i fyzicky. Musím jít ven a zabít se na dalších šest měsíců. Je to dlouhý, náročný proces. Budu trpět. Ale vrátím se.,“Ve Wimbledonu 1977 byla malá historická poznámka, že to bylo poprvé, kdy král soutěžil na mistrovství, že nedosáhla finále. Od svého debutu v roce 1961 až do roku 1976 hrála ve finále jedné ze tří mistrovských akcí pro ženy každý rok. Možná, že tam byla ironie v této v tom, že jako vítěz Wimbledonu s nejvíce tituly v historii, byla událost slaví své sté výročí v roce Králi se nepodařilo, aby se finále poprvé. Jediné další roky soutěžila na šampionátu a ve finále nechyběla v letech 1980 a 1982., V celé její Wimbledonu kariéru 22 soutěží, Král nikdy nepodařilo semi-finalista alespoň jedna událost každý rok.

Pokaždé, opakuje ji ve Wimbledonu čtvrtfinále vítězství nad Králem na antuce US Open, vyhrál 6-2, 6-0. Tato ztráta přiměla krále, aby řekl: „raději bych to dal dohromady do října nebo listopadu, nebo to je vše. Budu muset udělat velká rozhodnutí. Není mi 20 let a nemůžu jen tak jít ven a změnit svou hru. Jsou to jen poslední čtyři týdny, co jsem neměl bolesti. Pořád to používám jako copout, neměl bych hrát.,“

zbytek roku, Král je win–záznam ztráty byl 31-3, ztrácí jen Evert, Dianne Fromholtz Balestrat, a Michelle Tyler. Kingová vyhrála pět z osmi turnajů, do kterých nastoupila, plus oba zápasy Wightman Cupu. Navrátilovou porazila čtyřikrát, včetně třikrát za sebou, a dvakrát porazila wimbledonskou šampionku Virginii Wadeovou. Začátek září 26, král hrál sedm po sobě jdoucích týdnů. Ve druhém kole prohrála s Tylerem v Palm Harboru na Floridě a Fromholtz Balestrat v semifinále v Atlantě., Poté vyhrála tři tvrdé soudní turnaje ve třech po sobě jdoucích týdnech. Porazila Navrátilová a Wendy Turnbull vyhrát ve Phoenixu, ztrácí jen čtyři body Turnbull ve třetím setu finále. Příští týden porazila Navrátilovou, Fromholtze Balestratovou a wimbledonskou vítězku Stöveovou, která vyhrála v São Paulu. Třetí týden porazila Ruzici, Stöve a Janet Newberry Wrightovou a vyhrála v San Juanu. V listopadu, Evert zlomil Kingovu 18-zápasovou vítěznou sérii ve finále mistrovství série Colgate v Mission Hills, Kalifornie., Král pak vyhrál ji Wightman Cupu, porazil Navrátilová vyhrát turnaj v Japonsku, a porazit Wade vyhrát Bremar Poháru v Londýně. Král řekl: „Nikdy jsem neměl takový běh, ani v letech, kdy jsem byl wimbledonským šampionem. Ve 34 letech se cítím lépe, než když mi bylo 24.“

1978Edit

Král v roce 1978 vyfotografována Lynn Gilbert (1978)

Král hrál deset dvouhry turnaje během první poloviny roku 1978, omezení sama čtyřhře po Wimbledonu.,

začít rok, King byl runner-up v Houstonu a Kansas City (prohra s Martinou Navrátilovou v obou) a ve Philadelphii (prohra s Chrisem Evertem). V Virginia Slims Mistrovství, Král ztratil její první round robin match na Virginia Wade a splácet ji dva zbývající round robin zápasy kvůli zranění nohy, které utrpěl při prvním zápase.

Ve Wimbledonu, Král hrál s bolestivou patní ostruha na levé noze a prohrál s Evert ve čtvrtfinále již druhý rok po sobě 6-3, 3-6, 6-2., Zápas byl na podání ve třetím setu s Králem slouží na 2-3 (40-0), než Evert vyhrál pět po sobě jdoucích bodů prolomit sloužit. King v posledních dvou zápasech získal celkem jen dva body. Král po zápase řekl: „Nemyslím si, že moje pohyblivost je velmi dobrá a to je to, co ji musím porazit. Fyzicky, ona slzy střeva od sebe, pokud můžete zůstat s ní. Jsem opravdu zklamaná. Opravdu jsem chtěl hrát dobře. Prostě jsem to nemohl snížit kvůli patě.“Král a její partner Ray Ruffels prohráli ve finále smíšené čtyřhry v přímých setech.,

Kingová se spojila s Navrátilovou a získala titul ve čtyřhře žen na US Open, čtvrtý titul ve čtyřhře žen na tomto turnaji a celkově čtrnáctý grandslamový titul ve čtyřhře žen. Na konci roku, Král byl neporažený v pěti dvoulůžkových zápasů (čtyři s Evert a jeden s Rosemary Casals) jako USA získal Pohár Federace v Melbourne, Austrálie. Také ona spojila s Tracy Austin v roce 1978 Wightman Cupu proti Velké Británii, bití Anne Hobbs & Sue Mappin v nejlepších sedm gumy, navzdory NÁM ztrácí Šálku 3-4., Během soutěže Federation Cup, King naznačil odchod z budoucích velkých singlů soutěže a řekl, že je „nemocná a unavená pokračující operací“ ve snaze dostat se na tyto události dostatečně fit. Nicméně King podstoupil operaci nohou 22. prosince ve snaze znovu získat mobilitu pro návrat na tenisové turné.

1979edit

během první poloviny roku 1979 hrál King pouze jednu událost-čtyřhru v poháru federace proti Španělsku – kvůli velké operaci levé nohy během prosince 1978.,

King se vrátil do singlové soutěže na wimbledonském turnaji v Chichesteru. Ona porazil úřadující vítěz Wimbledonu, Martina Navrátilová, v 48 minutě čtvrtfinále 6-1, 6-2 předtím, než ztratí na Evonne Goolagong Cawley v semi-finále 1-6, 6-4, 10-8. Sedmý nasazený ve Wimbledonu, Král poražen Hana Mandlíková ve čtvrtém kole před ztrátou posledních šesti zápasech čtvrtfinále se čtvrtý nasazený Tracy Austin 6-4, 6-7(5), 6-2., Král se spojil s Navrátilová ve Wimbledonu vyhrát Krále, 20. a poslední titul ve Wimbledonu, lámání Elizabeth Ryan je dlouhodobý rekord 19 Wimbledon titulů, jen jeden den poté, co Ryan zkolaboval a zemřel ve Wimbledonu.

Na US Open, devátý nasazený Král dosáhl do čtvrtfinále bez ztráty jediného setu, kde byla naštvaná čtvrtý nasazený Virginia Wade 6-3, 7-6(4)., Další na řadě byl semi-final zápas s čtyři-čas obhájce titulu a top-nasazený Chris Evert; nicméně, s Králem brání zranění krku, které utrpěl při medvědím objetí s přítelem den před zápasem, Evert vyhrál 6-1, 6-0, včetně posledních jedenácti zápasů a 48 z posledních 63 bodů. To byla Evertova osmá výhra za sebou nad Kingem, kdy Evert během těchto zápasů prohrál pouze jeden set a 31 zápasů a vyhrál čtyři sety 6-0. Evert po zápase řekl: „psychologicky, cítím se velmi sebevědomě, když jsem … zahraj jí.,“

následující týden v Tokiu získala Kingová svůj první titul ve dvouhře za téměř dva roky a ve finále porazila Goolagong Cawleyovou. V listopadu ve Stockholmu, Král poražen Betty Stöve ve finále po Stöve ztratila koncentraci a zároveň slouží pro zápas na 5-4 ve třetím setu. O tři týdny později v Brightonu, Král prohrál semifinálový zápas s Navrátilová 7-5, 0-6, 7-6(3) poté, co Král vedl 6-5 ve třetím setu. Ukončila rok s čtvrtfinále ztráta v Melbourne (ne Australian Open), druhé kolo ztrátu v Sydney, a tři-set semi-final ztráta pro Austin v Tokiu.,

1980–1981Edit

Král vyhrál turnaj v Houstonu, který začal v únoru, štěkat Martina Navrátilová je 28-odpovídat vítězné sérii v rovné-stanovuje konečné.

na březnovém Avon Championships winter series porazil King Virginii Wadeovou ve svém prvním kole robin zápas 6-1, 6-3. Poté, co Wade držel servis v lásce k otevření zápasu, King vyhrál devět po sobě jdoucích her a ztratil jen devět bodů během těchto her., Král se pak ztratila v druhém kole robin zápas Navrátilová a porazil Wendy Turnbull v eliminačním kole zápas, předtím, než prohraje s Tracy Austin v semi-finále

Král hrál 1980 French Open, poprvé od doby, co jí vyhrál událost v roce 1972 a dokončena kariéry dvouhry Grand Slamu. Byla druhá, ale ve čtvrtfinále prohrála s pátou nasazenou Dianne Fromholtz Balestratovou z Austrálie.,

Ve Wimbledonu, Král poražen Pam Shriver ve dvě hodiny, čtyřicet minut, čtvrté kolo zápas poté, co Král zachránil mečbol ve druhém setu a dostal se z 4-2 (40-0) deficit ve třetím setu s Shriver podáváním. Ve čtvrtfinále, které trvalo dva dny na dokončení, Král prohrál s dva-čas obhájce titulu a top-nasazený Navrátilová 7-6, 1-6, 10-8. Začátek zápasu byl kvůli dešti odložen až do pozdního odpoledne. Vzhledem k tomu, že nosila brýle, King souhlasil, že začne zápas, a to pod podmínkou, že turnajoví funkcionáři okamžitě pozastaví zápas, pokud bude déšť pokračovat., Během prvního setu začalo padat mrholení, rozhodčí však odmítl zápas přerušit. Král vedl v tiebreakeru 5: 1, Než se Navrátilová vrátila k vítězství v setu, načež rozhodčí poté souhlasil s vyloučením. Když zápas pokračuje další den, Král vyhrál 20 z prvních 23 bodů, aby se 5-0 vedení ve druhém setu a ztratili celkem sedm bodů, zatímco vítězný set za pouhých 17 minut. Ve třetím setu, Navrátilová zlomil sloužit, aby se vedení 2-0, než Král zlomil zpět dvakrát a nakonec sloužil na zápas na 6-5., Král pak hit čtyři volejbal chyb, což Navrátilová zlomit sloužit v lásce a dokonce i zápas. King zachránil tři zápasové body, zatímco sloužil na 6-7 a další tři zápasové body, zatímco sloužil na 7-8. Během přechodu mezi hry na 8-9, Krále brýle zlomil poprvé v její kariéře. Měla náhradní pár, ale necítili se stejně. Kingová si před Navrátilovou zachránila dva zápasové body a zápas vyhrála. Král řekl: „Myslím, že to může být jediný zápas v mé kariéře, který bych mohl vyhrát, kdybych neměl špatné oči.,“

King se spojil s Navrátilovou a získal 39. a závěrečný grandslamový titul na US Open. Navrátilová se pak rozhodla, že chce nového partnera ve čtyřhře a začala hrát s Shriverem, o změně ale odmítla jednat přímo s králem. Na jaře 1981 se s Navrátilovou konečně setkala a údajně jí řekla: „Řekni mi, že jsem moc stará … ale řekni mi něco.“Navrátilová o tom odmítla mluvit.

King podstoupil 14. listopadu v San Franciscu menší operaci kolena, aby odstranil adheze a chrupavku.,

1982–1983Edit

v roce 1982 začal King comeback a vyhrál wimbledonský warm-up turnaj 1982 Edgbaston Cup v Birminghamu, svůj první titul ve dvouhře po více než dvou letech. Kingovi bylo 38 let a ve Wimbledonu dvanáctý. V její třetí kolo zápas s Tanyou Harford Jižní Afriky, Král byl 7-5, 5-4 (40-0) před Harford je zřejmé, vítěz byl považován za ‚ne‘ na rozhodčí, něco jihoafrické protestoval vehementně. Král pak další dva zápasové body zachránil a druhý set vyhrál 7: 6 (2) a třetí set 6: 3., Král na své pozápasové tiskové konferenci řekl: „Nemůžu si vzpomenout, kdy jsem byl tak blízko porážce a vyhrál. Když jsem byl dole 4-5 a love-40, řekl jsem si, ‚ jste tady 21 léta, tak využít tuto zkušenost a pověsit na.““Ve čtvrtém kole král naštval šestou nasazenou Australanku Wendy Turnbullovou v rovných setech. Král pak naštvaná třetí nasazený Tracy Austin ve čtvrtfinále 3-6, 6-4, 6-2, aby se stal nejstarší ženské semifinále na Wimbledonu od Dorothea Douglass Lambert Komory v roce 1920., Jednalo se o první vítězství krále v kariéře nad Austinem po pěti porážkách a zvrátilo výsledek čtvrtfinále Wimbledonu 1979. Král na své pozápasové tiskové konferenci řekl: „Dnes jsem se podíval na výsledkovou tabulku, když jsem byl 2-0 ve třetím setu a zdálo se, že“ 2 “ se zvětšuje a zvětšuje. V roce 1979, kdy jsem ve stejné fázi prohrával 2: 0, jsem byl unavený a nic mi nezbylo. Ale dnes jsem se cítil mnohem lépe a byl jsem skvělý psychicky.,“O dva dny později v semifinále, což byl Král 250. zápas kariéry ve Wimbledonu ve dvouhře, čtyřhře žen a smíšené čtyřhře, druhý nasazený Chris Evert porazil Krále na její pátý mečbol 7-6(4), 2-6, 6-3. Kingová ve druhé sadě prohrávala o set a 2: 1, než vyhrála pět zápasů za sebou a vyrovnala zápas. Král vysvětlil, že ona vlastně ztratili zápas v prvním setu nedokázal převést body přerušení na 15-40 ve druhém a čtvrtém hry. Poté, co začal rok v důchodu, král skončil 1982 zařadil 14 na světě.,

Ona dosáhla na semifinále v její poslední vystoupení ve Wimbledonu, ztrácí Andrea Jaeger 6-1, 6-1 po bití Kathy Jordan ve čtvrtfinále, sedmý nasazený Wendy Turnbull ve čtvrtém kole, a Rosemary Casals, její dlouholetý partner v čtyřhře, ve třetím kole. Jaeger tvrdí, že byla vysoce motivovaní porazit Krále, protože Král porazil Turnbull, oblíbenou Jaeger, a protože Král odmítl ručník od obsluhy těsně předtím, než její zápas s Jaeger, vysvětluje, „nebudu se potit v tomto utkání.,“

Král se stal nejstarší WTA hráč vyhrát dvouhry turnaje, když vyhrála Edgbaston Šálek trávy soud turnaj v Birminghamu na 39 let, 7 měsíců a 23 dní po rovné-stanovuje vítězství ve finále proti Alycia Moulton. Její tally 20 Wimbledon tituly zůstaly, když spolupracuje se Stevem Denton a ne.1 semena ve Smíšené Čtyřhře prohráli 6-7(5-7), 7-6(7-5), 7-5 John Lloyd & Wendy Turnbull ve finále, Král je jediný hráč, k poklesu její služby ve finální hře., Na její poslední vystoupení na US Open později v roce 1983, Král nechtěl hrát singly, ale spolupracuje Sharon Walsh v Ženské Čtyřhře, dosáhl semifinále a Trey Waltke ve Smíšené Čtyřhře, když v druhém kole. Posledním oficiálním singlovým zápasem Kingovy kariéry byla prohra druhého kola s Kateřinou Tanvierovou na Australian Open 1983.

1984 to presenteedit

King hrál čtyřhru sporadicky od roku 1984 do roku 1990. S Vijay Amritrajovou byla šestá ve wimbledonské smíšené čtyřhře 1984, ale před začátkem turnaje odstoupila., V březnu 1990 ukončila soutěžní hru ve čtyřhře. V její poslední soutěžní zápas, Král a její partner, Jennifer Capriati, prohrál druhé kolo zápas Brenda Schultz-McCarthy a Andrea Temesvári 6-3, 6-2 v Virginia Slims Florida turnaj.

King se stal kapitánem týmu Fed Cupu Spojených států a trenérem ženského olympijského tenisového družstva. Ona vedené USA na Fed Cup championship v roce 1996 a pomohl Lindsay Davenportová, Gigi Fernándezová, a Mary Joe Fernándezová zachytit zlaté Olympijské medaile.,

V roce 2002, Král zamítl Capriati z Fed Cup týmu, říká, Capriati porušil pravidla, která zakazovala sebou a cvičení s osobními trenéry. Názor byl ostře rozdělena, s mnoha podporující rozhodnutí Krále, ale mnoho pocit, že trest je příliš krutý, a to zejména ve zpětném pohledu, když Monica Seles a Lisa Raymond byli poraženi nižší-zařadil Rakušané Barbara Schett a Barbara Schwartz. Následující rok Zina Garrison vystřídala krále jako kapitán Fed Cupu.,

Aktivismu v rámci tenisové professionEdit

Hráč compensationEdit

Před začátkem open éry v roce 1968, Král vydělal 100 usd týdně jako dětské hřiště, instruktor a student na California State University, Los Angeles, když nebude hrát ve velkých tenisových turnajů.

V roce 1967, Král kritizoval Spojené Státy americké Tenisové Asociace (USLTA) v sérii tiskových konferencí, odsuzovat to, co ona nazývá USLTA praxi „shamateurism“, kde nejlepší hráči byli placeni pod stůl, aby byla zaručena jejich vstupu do turnaje., Král tvrdil, že to bylo zkorumpované a udržovalo hru vysoce elitářskou. Král se rychle stal významnou silou při otevírání tenisu profesionalitě. King to řekl o amatérské hře,

v Americe nejsou tenisté lidé. Pokud jste v tenise, jste kříženec mezi panhandler a hostující in-law. Nejsi respektován, jsi tolerován. V Anglii jste respektován jako umělec. V Evropě jste člověk důležitý. Manuela Santanu zdobí Franco. Královna vede potlesk., Kolikrát jsem byl představen v Bílém domě? Celý život pracujete na vítězství ve Wimbledonu a lesních kopcích a všichni lidé říkají: „To je hezké. Co teď budeš dělat se svým životem?“Neptají se na to Mickey Mantle. Zastavte 12 lidé na ulici a zeptejte se jich, kdo je Roy Emerson a jsou přilepená na odpověď, ale vědí, že třetí řetězec pravý stráž pro beranů. Chtěl bych vidět, tenisové dostat ven z jeho „sissy“ obraz a vidět, jak někdo bude křičet, „Hit, ya bum“ a vidět to být hra, nemusíte mít lorňon nebo šerpu napříč oblek se dostat do hodinky.,

Push for gender equalityEdit

Když začala otevřená éra, King vedl kampaň za stejné prize money v mužských a ženských hrách. V roce 1971, její manžel, Larry King vytvořil nápad tvořit devět přehrávač žen skupina s finanční podporou Světového Tenisu časopis zakladatel Gladys Heldman a sponzorství Virginia Slims předseda Joe Cullman. Král se stal první ženou sportovec vydělat více než US$100,000 v prize money; nicméně, nerovnosti pokračoval. King vyhrál US Open v roce 1972, ale získal o 15 000 dolarů méně než šampion mužů Ilie Năstase., Uvedla, že příští rok nebude hrát, pokud nebudou peníze na výhru stejné. V roce 1973 se US Open stalo prvním velkým turnajem, který nabídl stejné prize money pro muže a ženy.

Král vedl hráč úsilí na podporu první profesionální ženský tenisový turné v roce 1970 nazývá Virginia Slims, založil Gladys Heldman a financované Joseph Cullman Philip Morris. Jakmile turné vzlétlo, King neúnavně pracoval na propagaci, i když mnoho dalších špičkových hráčů nepodporovalo., „Tři roky jsme měli dvě turné a kvůli jejich vládám museli Navrátilová a Olga Morozová hrát další turné. Chris, Margaret, Virginie, nechali nás dělat průkopnickou práci a nebyli na nás moc milí. Pokud se vrátíte a podíváte se na staré citace; hráli pro lásku hry, hráli jsme za peníze. Když jsme dostali podporu a peníze, všichni jsme spolu hráli-Zajímalo by mě proč? Snažil jsem se s nimi nerozčilovat. Odpuštění je důležité. Naším úkolem bylo mít jeden hlas a získat je.,“

v roce 1973 se King stal prvním prezidentem ženské hráčské unie-ženské tenisové asociace. V roce 1974 založila s manželem Larrym Kingem a Jimem Jorgensenem časopis womenSports a založila Nadaci Women ‚ s Sports Foundation. Také v roce 1974 začal světový Týmtennis, založený Larry Kingem, Dennisem Murphym, Frankem barmanem a Jordanem Kaiserem. V roce 1982 se stala ligovou komisařkou a v roce 1984 majoritní majitelkou.

King je členem představenstva čestných správců pro sportovní muzeum Ameriky, které bylo otevřeno v roce 2008., Muzeum je domovem mezinárodního ženského sportovního centra Billie Jean King, komplexní ženské sportovní síně slávy a výstavy.

další činnostieditovat

Králův manžel Larry spoluzakládal světový týmový tenis v roce 1973 s Dennisem Murphym, Jordanem Kaiserem a Fredem barmanem a WTT začal v roce 1974. Pár využil své úspory k tomu, aby uspořádal týmovou tenisovou akci v Koloseu Oakland. Král zůstal zapletený s World Team Tennis za desetiletí, případně sdílení vlastnictví s ní ex-manžel, její životní partner Ilana Kloss a USTA., V roce 2017 prodala King svůj majoritní podíl v lize Mark Ein a Fred Luddy. WTT byla založena na její filozofii pro rovnost žen a mužů a běžela nepřetržitě více než 40 let.

v roce 1999 byl King zvolen do představenstva Philip Morris Incorporated, což vyvolalo určitou kritiku ze strany Anti-tabákových skupin. V této funkci už neslouží.

od roku 2012 se King podílel na ženské sportovní nadaci a Nadaci Eltona Johna AIDS., Ona také sloužil na Prezidenta Rady pro Fitness, Sport a Výživa jako způsob, jak povzbudit mladé lidi, aby zůstali aktivní.

V roce 2008, Král vydal knihu Tlak je Privilegium: Lekce jsem se Naučil od Života a Bitva o Pohlaví.

V prosinci 2013, americký Prezident Barack Obama jmenoval Král a otevřeně gay hokejista Caitlin Cahow reprezentovat Spojené Státy americké na Zimních Olympijských hrách 2014 v Soči, Rusko. To bylo interpretováno jako signál o právech homosexuálů v souvislosti s obavami a kontroverzemi na Zimních olympijských hrách 2014 ohledně práv LGBT v Rusku., Král byl nucen opustit delegaci kvůli špatnému zdravotnímu stavu své matky. Betty Moffittová, Králova matka, zemřela 7. února 2014, v den zahájení zimních olympijských her 2014.

Billie Jean byla vybrána, aby doručila adresu zahájení Northwestern University 16. června 2017 v Evanstonu v Illinois.

zúčastnila se 75. ocenění Zlatý glóbus v roce 2018 jako host Emma Stone.

King a Kloss se stali minoritními majiteli baseballového týmu Los Angeles Dodgers v Září 2018 a basketbalového týmu WNBA v Los Angeles Sparks., V říjnu roku 2020, se stala součástí vlastnické skupiny Angel City FC, Los Angeles-založený tým začít hrát v Národní Ženské Fotbalové Ligy v roce 2022.