Billie Jean King (Magyar)

Wimbledonban a harmadik fordulóban King utoljára Maria Buenót játszotta, király 6-2-re, 7-5-re nyert. A negyeddöntőben az Evert először győzte le Kinget egy Grand Slam-tornán, majd először a fűben 6-1, 6-2-re, mindössze 46 perc alatt. Evert azt mondta, ez volt a legjobb meccs, amit valaha játszott a fűben egészen addig a pontig a karrierje, King azt mondta, ” nincs mentség. Felejtsük el a térdeket, a bokákat, a lábujjakat, minden mást. Gyönyörű teniszt játszott. Nem hiszem, hogy sok játékos megverte volna ma., King azt is mondta a meccs után: “lehet, hogy boldog vagyok, hogy a nyolcadik vagyok az első helyett. Ebben a szakaszban, csak játszani, ez elég nyerő nekem.”De amikor a nyugdíjazásról kérdezték, király azt mondta:” nyugdíjba? Abbahagyni a teniszversenyt? Ugye csak viccelsz? Ez csak azt jelenti, hogy sokkal több munkám van. Keménynek kell lennem… mentálisan és fizikailag is. Ki kell mennem, és meg kell ölnöm magam a következő hat hónapban. Ez egy hosszú, nehéz folyamat. Szenvedni fogok. De visszajövök.,”Volt egy kis történelmi feljegyzés Wimbledonban 1977-ben, hogy ez volt az első alkalom, hogy King versenyzett a bajnokságon, hogy nem érte el a döntőt. 1961-es debütálásától 1976-ig minden évben a nők három bajnoki eseményének egyikében játszott. Talán volt irónia ebben az, hogy a wimbledoni bajnok a legtöbb címet a történelem, az esemény ünnepelte centenáriumi abban az évben király nem, hogy a végső az első alkalommal. A bajnokságban csak 1980-ban és 1982-ben versenyzett, és nem jutott döntőbe., A 22 versenyből álló wimbledoni karrierje során King soha nem volt elődöntős legalább egy eseményen minden évben.

Evert megismételte wimbledoni negyeddöntős győzelmét King ellen a US Openen, 6-2, 6-0-ra nyert. Ez a veszteség arra késztette Kinget, hogy mondja: “jobb, ha októberre vagy novemberre összeszedem,vagy ennyi. Nagy döntéseket kell hoznom. Nem vagyok 20 éves, és nem tudok csak úgy kimenni és megváltoztatni a játékomat. Csak az elmúlt négy hétben nem volt fájdalom. Ha továbbra is ezt használom, nem kéne játszanom.,”

Az év hátralévő részében a King ‘ s win–loss rekordja 31-3 volt, csak Evertnek, Dianne Fromholtz Balestratnak és Michelle Tylernek veszített. King a nyolc versenyből ötöt megnyert, plusz mindkét Wightman Cup mérkőzését. Négyszer győzte le Navratilovát, háromszor egymás után, kétszer pedig legyőzte a wimbledoni bajnok Virginia Wade-et. Szeptember 26-tól King hét egymást követő héten játszott. A második fordulóban a floridai Palm Harborban, az elődöntőben pedig az atlantai Fromholtz Balestratban kikapott Tylertől., Ezután három egymást követő héten három kemény bírósági versenyt nyert. Legyőzte Navratilovát és Wendy Turnbullt Phoenixben, így mindössze négy ponttal maradt el Turnbulltól a döntő harmadik szettjében. A következő héten legyőzte Navratilovát, a wimbledoni második Stöve-t São Paulóban. A harmadik héten legyőzte Ruzicit, Stöve-t és Janet Newberry Wrightot San Juanban. Novemberben, Evert csattant King 18-mérkőzés győztes széria a döntőben a Colgate Series Championships Mission Hills, Kalifornia., King ezután megnyerte a Wightman Cup mérkőzéseit, legyőzte Navratilovát, hogy megnyerje a versenyt Japánban, és legyőzte Wade-et, hogy megnyerje a londoni Bremar Cup-ot. King azt mondta: “még soha nem volt ilyen futás, még azokban az években is, amikor Wimbledon bajnok voltam. 34 évesen fittebbnek érzem magam, mint 24 évesen.”

1978szerkesztés

King 1978-ban Lynn Gilbert (1978)

King 1978 első felében tíz egyéni versenyt játszott, Wimbledon után párosra korlátozva magát.,

Az év elején King volt a második helyezett Houstonban és Kansas Cityben (mindkettő Martina Navratilova ellen veszített) és Philadelphiában (kikapott Chris Everttől). A Virginia Slims bajnokságon King elvesztette első round robin mérkőzését Virginia Wade-hez, és az első mérkőzésen elszenvedett lábsérülés miatt elmulasztotta a fennmaradó két round robin mérkőzést.

Wimbledonban King fájdalmas sarokkal játszott a bal lábában, és a negyeddöntőben 6-3, 3-6, 6-2-re kikapott az Evertől., A mérkőzés volt-szolgálja a harmadik szettben király szolgáló 2-3 (40-0) előtt Evert nyert öt egymást követő pontot megtörni szolgálja. King összesen csak két pontot nyert az utolsó két játék során. King a meccs után azt mondta: “nem hiszem, hogy a mobilitásom nagyon jó lenne, ezért kell legyőznöm őt. Fizikailag, széttépi a beleidet, hacsak nem tudsz vele maradni. Nagyon csalódott vagyok. Nagyon jól akartam játszani. Csak a sarkam miatt nem tudtam levágni.”King és társa, Ray Ruffels egyenes szettben kikapott a vegyes páros döntőjében.,

King összeállt Navratilovával, hogy megnyerje a női páros címet a US Openen, King negyedik női páros címét a versenyen, valamint a tizennegyedik Grand Slam női páros címet. Az év végéig King öt páros mérkőzésen veretlen volt (négy az Evertnél és egy a Rosemary Casalsnál), mivel az Egyesült Államok megnyerte az ausztráliai Melbourne-ben a Federation Cup-ot. Ő is összeállt Tracy Austin az 1978 Wightman Cup Nagy-Britannia ellen, verte Anne Hobbs & Sue Mappin a legjobb hét gumik, annak ellenére, hogy az USA elveszíti a kupát 3-4., Közben a Szövetség Kupa verseny, Király utalt arra, hogy a nyugdíj a jövőben jelentős egyedülállók versenyek, majd azt mondta, “elegem van a folyamatos műtét” próbál fitt ahhoz, hogy az említett események. Ennek ellenére Kingnek december 22-én lábműtétje volt, hogy megpróbálja visszanyerni a mobilitást a tenisz turnéhoz való visszatéréshez.

1979szerkesztés

1979 első felében King csak egy eseményt játszott-páros a Spanyolország elleni szövetségi Kupa-döntetlenben -, mert 1978 decemberében bal lábát súlyos műtéttel végezték.,

King visszatért a singles versenyre a Chichesteri wimbledoni bemelegítő versenyen. Legyőzte a regnáló wimbledoni bajnokot, Martina Navratilovát, egy 48 perces negyeddöntőben 6-1, 6-2, mielőtt elvesztette Evonne Goolagong Cawley-t az elődöntőben 1-6, 6-4, 10-8. Wimbledonban hetedik lett, King a negyedik fordulóban legyőzte Hana Mandlíkovát, mielőtt a negyeddöntő utolsó hat mérkőzését elvesztette a negyedik helyezett Tracy Austin 6-4, 6-7(5), 6-2-vel., King együttműködött Navratilovával Wimbledonban, hogy megnyerje King 20. és utolsó wimbledoni címét, megtörve Elizabeth Ryan régóta fennálló rekordját 19 Wimbledon címek csak egy nappal azután, hogy Ryan összeomlott és meghalt Wimbledonban.

A US Openen a kilencedik helyezett király szetthátrány nélkül jutott el a negyeddöntőbe, ahol a negyedik kiemelt Virginia Wade 6-3, 7-6(4)., Következő volt egy elődöntő mérkőzés a négyszeres címvédő és top-magozott Chris Evert; azonban, King akadályozta a nyak sérülés során elszenvedett medve ölelés egy barát egy nappal a mérkőzés előtt, Evert nyert 6-1, 6-0, beleértve az utolsó tizenegy játékok és 48 Az utolsó 63 pont. Ez volt Evert nyolcadik egymást követő megnyerni Király, a Evert során azokat a mérkőzés vesztes csak egy meghatározott 31 játékok győztes négy 6-0 határozza meg. Evert mondta a meccs után, ” pszichológiailag, nagyon magabiztos vagyok, amikor … játszd le.,”

A következő héten Tokióban King majdnem két év alatt megnyerte első egyéni címét, legyőzve Goolagong Cawley-t a döntőben. Novemberben Stockholmban a király legyőzte Betty Stöve-t a döntőben, miután Stöve elvesztette koncentrációját, miközben a harmadik szettben 5-4-re szolgálta a mérkőzést. Három héttel később Brighton, King elvesztette egy elődöntő mérkőzés Navratilova 7-5, 0-6, 7-6 (3) Miután King vezette 6-5 a harmadik szett. Véget ért az év egy negyeddöntő veszteség Melbourne-ben (nem az Ausztrál Open), a második kör veszteség Sydney-ben, valamint a három-set elődöntő veszteség Austin Tokióban.,

1980–1981szerkesztés

King megnyerte a februárban kezdődött Houstoni versenyt, Martina Navratilova 28 mérkőzéses győztes sorozatát az egyenes sorozatok döntőjében.

A márciusi téli sorozatzáró Avon bajnokságon King 6-1, 6-3-ra legyőzte Virginia Wade-et az első fordulóban. Miután Wade a love to open meccset játszotta, King kilenc egymást követő játékot nyert, és csak kilenc pontot veszített a játékok során., King ezután elvesztette második fordulós robin-mérkőzését Navratilovával, és legyőzte Wendy Turnbullt egy eliminációs fordulóban, mielőtt elvesztette Tracy Austint az elődöntőben

King játszotta az 1980-as French Open-t, először, mivel 1972-ben megnyerte az eseményt, és karrierjét egyedülállók Grand Slam. Második lett, de a negyeddöntőben elvesztette az ausztráliai Dianne-Tholtz Balestrat-tól.,

Wimbledonban King két órás, negyven perces negyedik fordulóban legyőzte Pam Shriver – t, miután King a második szettben egy meccspontot mentett meg, majd a harmadik szettben 4-2 (40-0) hiányt szenvedett Shriver kiszolgálásával. A két napig tartó negyeddöntőben király kikapott a kétszeres címvédő és csúcstartó Navratilovától 7-6, 1-6, 10-8-ra. A mérkőzés kezdete késő délutánig csúszott az eső miatt. Mivel szemüveget viselt, King beleegyezett abba, hogy elindítja a mérkőzést, azzal a feltétellel, hogy a verseny tisztviselői azonnal felfüggesztik a mérkőzést, ha az eső folytatódik., Az első szettben szitálás kezdett esni; azonban, a szék döntőbíró nem volt hajlandó felfüggeszteni a mérkőzést. King vezette a tiebreaker 5-1 előtt Navratilova jött vissza, hogy megnyerje a szettet, majd a bíró, majd beleegyezett, hogy a felfüggesztés. Amikor a mérkőzés másnap folytatódott, King az első 23 pontból 20-at nyert, hogy 5-0-s vezetést szerezzen a második sorozatban, és összesen hét pontot veszített, miközben mindössze 17 perc alatt megnyerte a szettet. A harmadik szettben Navratilova 2-0-s előnyre tett szert, mielőtt King kétszer brékelt, és végül 6-5-re győzött., King ezután négy sortüzes hibát talált el, lehetővé téve Navratilova számára, hogy megtörje a szerelemben, sőt a mérkőzésen is. King három meccspontot mentett meg, miközben 6-7-nél és még három meccspontnál szolgált, miközben 7-8-nál szolgált. A 8-9-es meccsek közötti váltás során King szemüvege először tört meg karrierje során. Volt egy tartalék pár, de nem érezték ugyanazt. King két meccspontot mentett, mielőtt Navratilova megtörte a serve-t, hogy megnyerje a mérkőzést. King azt mondta: “Azt hiszem, ez lehet az egyetlen mérkőzés a karrieremben, amit nyerhettem volna, ha nem lett volna rossz Szemem.,”

King összeállt Navratilovával, hogy megnyerje király 39. és egyben utolsó Grand Slam-címét a US Openen. Navratilova ezután úgy döntött, hogy új párospartnert szeretne, és Shriverrel kezdett játszani, de nem volt hajlandó a változtatásról közvetlenül King-el megvitatni. Végül 1981 tavaszán szembesült Navratilovával, állítólag azt mondta neki: “Mondd, hogy túl öreg vagyok … de Mondj valamit.”Navratilova nem volt hajlandó beszélni róla.

Kingnek november 14-én kisebb térdműtétje volt San Franciscóban, hogy eltávolítsa a tapadást és a porcot.,

1982–1983szerkesztés

1982-ben King visszatért, megnyerte a wimbledoni bemelegítő versenyt az 1982-es Edgbaston Cup-ban Birminghamben,több mint két év alatt első egyéni címét. King 38 éves volt, a tizenkettedik pedig Wimbledonban. A Dél-afrikai Tanya Harforddal folytatott harmadik fordulóban King 7-5, 5-4 (40-0) volt, mielőtt Harford látszólagos győztesét a bíró “nem találta fel”, amit a Dél-afrikai hevesen tiltakozott. King ezután megmentette a következő két mérkőzés pontot, hogy megnyerje a második szettet 7-6(2), majd a harmadik szettet 6-3., Király a mérkőzés utáni sajtótájékoztatóján azt mondta: “nem emlékszem, hogy korábban ilyen közel voltam a vereséghez és győztem volna. Amikor 4-5 és 40 éves voltam, azt mondtam magamnak: “21 éve vagy itt, szóval használd ezt az élményt és tarts ki.””A negyedik fordulóban King felzaklatta a hatodik helyezett Ausztrál Wendy Turnbullt egyenes szettben. King ezután felborította a harmadik helyezett Tracy Austint a negyeddöntőben 3-6, 6-4, 6-2, hogy Dorothea Douglass Lambert Chambers 1920 óta a legidősebb női elődöntős legyen Wimbledonban., Ez volt King első karrier-győzelme Austin felett öt vereség után, és megfordította az 1979-es wimbledoni negyeddöntő eredményét. Király a mérkőzés utáni sajtótájékoztatóján azt mondta: “ma a harmadik szettben 2-0-ra néztem az eredményjelzőt, és úgy tűnt, hogy a” 2 ” egyre nagyobb lesz. 1979-ben, amikor ugyanabban a szakaszban 2-0-ra vezettem, fáradt voltam, és nem maradt semmi. De ma sokkal jobban éreztem magam, és mentálisan is jól éreztem magam.,”Két nappal később az elődöntőben, ami Király 250 karrier bajnokság, Wimbledon egyéniben, női páros, vegyes páros, a második magot Chris Evert legyőzött Király ötödik mérkőzés pont 7-6(4), 2-6, 6-3. King egy szettben és 2-1-re kikapott a második szettben, majd öt egymást követő játszmában egyenlített. King elmondta, hogy valójában elvesztette a mérkőzést az első szettben, mivel a második és a negyedik játékban 15-40-re nem tudta átalakítani a töréspontokat. Az év nyugdíjazása után King 1982-ben fejezte be a 14.helyet a világon.,

elérte az elődöntőben az utolsó megjelenése a Wimbledon, elveszíti Andrea Jaeger 6-1, 6-1 után verte Kathy Jordan a negyeddöntőbe, a hetedik-magot Wendy Turnbull a negyedik körben, majd Rozmaring casals-szal, a régi páros partnere, a harmadik fordulóban. Jaeger azt állítja, hogy nagyon motivált volt a király legyőzésére, mert King legyőzte Turnbull-t, Jaeger kedvencét, és mert King nem hajlandó egy törülközőt egy kísérőtől közvetlenül a jaegerrel való meccs előtt, magyarázva, “nem fogok izzadni ebben a mérkőzésen.,”

King lett a legidősebb WTA-játékos, aki egyéni versenyt nyert, amikor a Birminghami Edgbaston Cup grass court versenyen 39 év, 7 hónap és 23 nap után megnyerte az Alycia Moulton elleni döntőt. 20 wimbledoni bajnoki címe maradt, amikor Steve Dentonnal és a vegyes párosban az 1. 6-7(5-7), 7-6(7-5), 7-5 John Lloyd & Wendy Turnbull a döntőben, King volt az egyetlen játékos, aki elhagyta szolgálatát a végső játékban., A végső megjelenés a US Open később, 1983-ban, a Király nem játék kislemez, de társ Sharon Walsh a Női Páros, elérve az elődöntőbe, majd Trey Waltke a Vegyes Páros, elveszíti a második fordulóban. King karrierjének utolsó hivatalos egyéni mérkőzése Catherine Tanvier második fordulós veresége volt az 1983-as Australian Openen.

1984-1984 között király 1984-1990 között szórványosan játszott párosban. Ő és Vijay Amritraj a hatodik helyen végeztek a wimbledoni vegyes párosban 1984 – ben, de a verseny kezdete előtt visszavonultak., 1990 márciusában visszavonult a páros versenytől. Utolsó párharcában King és párja, Jennifer Capriati a második fordulóban Brenda Schultz-McCarthy és Temesvári Andrea 6-3, 6-2-re kikapott a floridai Virginia Slims tornán.

King lett az amerikai Fed Kupa csapatkapitánya és a női olimpiai teniszválogatott edzője. Az 1996-os Fed-Kupa-döntőre irányította az Egyesült Államokat, és segített Lindsay Davenportnak, Gigi Fernándeznek és Mary Joe Fernándeznek olimpiai aranyérmet szerezni.,

2002-ben King elbocsátotta Capriatit a Fed Kupa csapatából, mondván, hogy Capriati megsértette azokat a szabályokat, amelyek megtiltották a személyes edzőkkel való együttélést és gyakorlást. A vélemény élesen megosztott volt, sokan támogatták King döntését, de sokan túl keménynek érezték a büntetést, különösen utólag, amikor Monica Selest és Lisa Raymondot legyőzték az alacsonyabb rangú osztrákok, Barbara Schett és Barbara Schwartz. A következő évben Zina Garrison lett király Fed Kupa kapitány.,

aktivizmus a tenisz szakmábanszerkesztés

játékos kompenzációszerkesztés

a nyílt korszak kezdete előtt 1968-ban King hetente 100 dollárt szerzett, mint játszótér oktató és hallgató a Los Angeles-i Kaliforniai Állami Egyetemen, amikor nem játszott nagy teniszversenyeken.

1967-ben King egy sajtótájékoztatón bírálta az Egyesült Államok Lawn Tennis Association-t (USLTA), elítélve azt, amit az USLTA “shamateurism” gyakorlatának nevezett, ahol a legjobb játékosokat az asztal alatt fizették, hogy garantálják a versenyeken való részvételüket., King azzal érvelt, hogy ez korrupt volt, és a játékot nagyon elitistának tartotta. King gyorsan jelentős erővé vált a tenisz professzionalizmus megnyitásában. King ezt mondta az amatőr játékról,

Amerikában a teniszezők nem emberek. Ha a tenisz, Ön egy kereszt között egy panhandler és egy látogató in-law. Nem tisztelnek, tolerálják. Angliában művészként tisztelnek. Európában fontos ember vagy. Manuel Santanát Franco díszíti. A királynő vezeti a tapsot., Hányszor mutattak be a Fehér Házban? Egész életedben azon dolgozol, hogy megnyerd Wimbledont és Forest Hills-t, és mindenki azt mondja: “ez szép. Most mihez kezdesz az életeddel?”Ezt nem kérdezik Mickey Mantle-től. Állítson meg 12 embert az utcán, és kérdezze meg, hogy ki Roy Emerson, és ők ragaszkodnak a válaszhoz, de ismerik a Rams harmadik vonalbeli jobbhátvédjét. Szeretném látni, tenisz ki a “sissy” kép, egy srác kiabálni, hogy “Üss, te tróger” lásd, ez egy játék, nem kell lorgnette vagy egy szárny át a szmoking, hogy nézni.,

nyomja meg a nemek egyenlőségétszerkesztés

amikor a nyitott korszak kezdődött, King kampányolt az egyenlő nyereményért a férfi és női játékokban. 1971-ben férje, Larry King alkotta meg azt az elképzelést, hogy a World Tennis magazine alapítója, Gladys Heldman pénzügyi támogatásával kilenc játékos női csoportot alakítson ki, valamint a Virginia Slims elnöke, Joe Cullman szponzorálásával. King lett az első női sportoló, aki több mint 100 000 dollárt keresett nyereményben; az egyenlőtlenségek azonban folytatódtak. King megnyerte a US Open 1972-ben, de kapott US$15,000 kevesebb, mint a férfi bajnok Ilie Năstase., Kijelentette, hogy nem fog játszani a következő évben, ha a nyeremény nem egyenlő. 1973-ban a US Open lett az első nagy verseny, amely egyenlő pénzdíjakat kínált a férfiak és a nők számára.

King vezette a játékosokat, hogy támogassák az 1970-es évek első profi női tenisz turnéját, a Virginia Slims-t, amelyet Gladys Heldman alapított, és Joseph Cullman, a Philip Morris finanszírozta. Miután a túra repült, King fáradhatatlanul dolgozott annak népszerűsítése érdekében, annak ellenére, hogy sok más legjobb játékos nem támogatta., “Három évig volt két túra miatt a kormányok Navratilova Olga Morozova kellett játszani a másik túra. Chris, Margaret, Virginia, hagyták, hogy elvégezzük az úttörő munkát, és nem voltak túl kedvesek hozzánk. Ha visszamész és megnézed a régi idézeteket; ők a játék szerelméért játszottak, mi a pénzért játszottunk. Amikor megkaptuk a támogatást és a pénzt, mindannyian együtt játszottunk-vajon miért? Próbáltam nem haragudni rájuk. A megbocsátás fontos. Az volt a feladatunk, hogy egy hangunk legyen, és megnyerjük őket.,”

1973-ban King lett a női játékosok Szövetségének első elnöke-a női Tenisz Szövetség. 1974-ben férjével, Larry King-lel és Jim Jorgensennel megalapította a womenSports magazint és megalapította a női sport Alapítványt. Szintén 1974-ben kezdődött a World TeamTennis, amelyet Larry King, Dennis Murphy, Frank Barman és Jordan Kaiser alapított. 1982-ben lett szövetségi kapitány, 1984-ben pedig főtulajdonos.

King Az Amerikai Sportmúzeum tiszteletbeli kuratóriumának tagja, amely 2008-ban nyílt meg., A múzeum a Billie Jean King Nemzetközi Női Sportközpont, egy átfogó női sportcsarnok és kiállítás otthona.

Egyéb tevékenységekszerkesztés

King férje, Larry 1973-ban alapította meg a World Team Tennis-T Dennis Murphy, Jordan Kaiser, valamint Fred Barman és a WTT 1974-ben. A pár megtakarításaikat az Oakland Colosseum csapat teniszversenyére fordították. King évtizedeken át a World Team Tennis tagja maradt, végül közös tulajdonba került volt férjével, élettársával, Ilana Kloss-szal és USTA-val., 2017-ben King eladta a liga többségi tulajdonrészét Mark Einnek és Fred Luddynek. A WTT A nemek közötti egyenlőségre vonatkozó filozófiáján alapult, és több mint 40 éve folyamatosan működik.

1999-ben Kinget választották meg a Philip Morris Incorporated igazgatótanácsának, némi kritikát gyűjtve a dohányellenes csoportoktól. Már nem szolgál ilyen minőségben.

2012-től King részt vett a női Sport Alapítvány és az Elton John AIDS Alapítvány munkájában., Ő is szolgált az elnök Tanács Fitness, Sport és táplálkozás, mint egy módja annak, hogy ösztönözze a fiatalokat, hogy aktív maradjon

2008-ban, King megjelent a könyv nyomás egy kiváltság: tanulságokat tanultam az élet és a csata A nemek.

2013 decemberében Barack Obama amerikai elnök királyt és nyíltan meleg jégkorongozót, Caitlin Cahow-t nevezte ki az Egyesült Államok képviseletére az oroszországi Szocsiban megrendezett 2014-es téli olimpián. Ezt a melegek jogairól szóló jelzésként értelmezték a 2014-es téli olimpia oroszországi LMBT-jogokkal kapcsolatos aggályai és vitái kapcsán., Király kénytelen volt elhagyni a küldöttséget anyja rossz egészségi állapota miatt. Betty Moffitt, a király édesanyja 2014.február 7-én, a 2014-es téli olimpia megnyitójának napján halt meg.

Billie Jean-t választották ki a Northwestern University kezdő címének átadására 2017.június 16-án Evanstonban, Illinois-ban.

Emma Stone vendégeként 2018-ban részt vett a 75.Golden Globe-díjkiosztón.

King és Kloss 2018 szeptemberében a Los Angeles Dodgers baseballcsapatának, a WNBA Los Angeles Sparks kosárlabdacsapatának kisebbségi tulajdonosa lett., 2020 októberében a Los Angeles-i székhelyű Angel City FC tulajdonosi csoportjába kerültek, amely 2022-ben kezdte meg a nemzeti női labdarúgó-bajnokságban való játékot.