Joey Logano wygrał wyścig Phoenix Cup w dogrywce

Joey Logano wygrał niedzielny wyścig serii Cup na torze Phoenix Raceway w dogrywce, pokonując Kevina Harvicka i zdobywając swoje drugie zwycięstwo w 2020 roku.

Logano jest pierwszym wielokrotnym zwycięzcą sezonu.

Logano pokonał Harvicka, Kyle 'a Buscha, Kyle' a Larsona i Clinta Bowyera.

kierowca zespołu Penske odbił się od niekontrolowanej kary za oponę w drugim etapie, a także powolnego pit-stopu z powodu złamanego podnośnika. Logano poprowadził 60 z 316 okrążeń wyścigu., Jest to jego drugie zwycięstwo pucharowe w Phoenix.

„kurcze, dziś więcej rzeczy poszło nie tak, niefortunna sytuacja z zerwaniem Jacka, niczyja wina” – powiedział Logano Fox. „Mieliśmy kilka dobrych restartów, aby dostać się tam z powrotem, będąc agresywnym i mając kilka opon tam pod koniec. Wiedziałem, że ściganie Kevina będzie trudne. Myślałam, że mnie oberwie, więc tak się udusiłam w rogu, że myślałam, że da mi bump‑n-run, czego się spodziewałam, że nie będzie go winić. Brak mi tchu.

„To było dość intensywne Ostatnie 30 minut lub godzinę wyścigu., Dużo się dzieje. Nie mógłbym być bardziej dumny z tego zespołu. Dwa zwycięstwa już w książkach. Musimy utrzymać to w ryzach.”

dogrywka została ustawiona przez incydent z udziałem Ricky 'ego Stenhouse' a Jr.i Johna Huntera Nemechka.

Po przejechaniu 67 okrążeń Harvick zajął drugie miejsce. Harvick pozostaje jedynym kierowcą, który ukończył wyścig w pierwszej dziesiątce we wszystkich czterech wyścigach w tym roku. Harvick zdobył także 14. miejsce w pierwszej dziesiątce w Phoenix, co było rekordem toru.,

„Musiał restartować tam, gdzie chciał. „Ford naszego Jimmy' ego Johna był lepszy, zwłaszcza gdy mogliśmy go postawić przed jego. Po prostu nie kontrolowaliśmy wyścigu, a on był w stanie ominąć nas na tym restarcie, gdzie się rozłączyłem.”

Zwycięzca 1.etapu: Kevin Harvick

Zwycięzca 2. etapu: Brad Keselowski

Więcej: wyniki wyścigów, klasyfikacja punktowa

kto miał dobry wyścig: Kyle Larson i Clint Bowyer zdobyli swoje pierwsze finisze w pierwszej piątce sezonu., Bowyer zaliczył 23 starty w Phoenix bez czołowej piątki. … Chase Elliott odbił się od nieplanowanego pit-stopu, aby poluzować oponę, by ukończyć siódme miejsce. Prowadził również wyścig-wysokie 93 okrążenia … Cole Custer zajął dziewiąte miejsce w pierwszej serii Cup Top 10 w swoim siódmym starcie.

kto miał zły dzień: Ricky Stenhouse Jr., zajął 22 miejsce po tym, jak rozbił się na zakręcie 2 na okrążeniu 58, oprócz incydentu, który stworzył dogrywkę … lider punktów Ryan Blaney został wyeliminowany w wypadku trzech samochodów z dennym Hamlinem i Bradem Keselowskim na okrążeniu 64 ponownie … Austin Dillon ukończył 36 po uderzeniu w ścianę na okrążeniu 131, niedługo po nieplanowanym pit stopie za luźne koło. … Erik Jones zajął 28. miejsce po tym, jak rozbił się w pierwszym zakręcie z 60 okrążeniami do przejechania … po biegu w pierwszej dziesiątce przez większość dnia, Tyler Reddick zajął 33. miejsce po tym, jak został wyeliminowany w wypadku z 48 okrążeniami do przejechania … Martin Truex Jr . , został wyeliminowany, gdy rozbił się po ponownym starcie z 30 okrążeniami do przejechania. Było to zwieńczenie długiego weekendu dla Truexa, który po zmianie silnika musiał startować z tyłu.

Cytat dnia: „to było ogromne. To ogromny impuls w naszym kroku, aby mieć naprawdę solidny dzień i szybki Mustang. Pokonywaliśmy przeszkody przez cały weekend i miejmy nadzieję, że będziemy mogli kontynuować to przez cały rok., Myślę, że jesteśmy lepsi w każdym wyścigu, więc to tylko kwestia kontynuowania tego i robienia tego w każdy weekend.”- Cole Custer po zajęciu dziewiątego miejsca w swoim pierwszym Pucharze w karierze top 10.

WHAT ' s NEXT: Folds of Honor QuikTrip 500 at Atlanta Motor Speedway at 14: 00 ET on March 15 on Fox