Joey Grup câștigă Cupa Phoenix cursa în prelungiri

Joey Grup a câștigat duminică Cupa Serie cursa de la Phoenix Raceway în prelungiri termina, bate Kevin Harvick a înscrie a doua sa victorie din 2020.Logano este primul câștigător repetat al sezonului.Logano a reușit să câștige peste Harvick, Kyle Busch, Kyle Larson și Clint Bowyer.șoferul echipei Penske a revenit dintr-o penalizare necontrolată a anvelopelor în etapa 2, precum și o oprire lentă din cauza unui cric rupt. Logano a condus 60 din cele 316 tururi ale cursei., Este a doua sa victorie Cupa la Phoenix.

„băiete, am avut mai multe lucruri care merg prost astăzi, situație nefericită cu ruperea cricului, vina nimănui”, a spus Logano pentru Fox. „Am avut niște reporniri bune pentru a ne întoarce acolo, fiind agresivi și având niște anvelope acolo spre sfârșit. Știam că va fi greu să concurezi cu Kevin. M‑am gândit că o să fiu lovit, așa că m‑am înghesuit în colț atât de mult, încât am crezut că o să-mi dea bump-n-run, ceea ce mă așteptam să nu-l învinovățesc. Nu mai respir.

„a fost o cursă destul de intensă în ultimele 30 de minute sau ore., Se întâmplă multe. Nu ar putea fi mai mândru de această echipă. Două victorii deja în cărți. Trebuie să ținem chestia asta în mișcare.”

ore suplimentare de sosire a fost înființat de un incident care implică Ricky Stenhouse Jr. și John Hunter Nemechek cu trei ture lăsat în original 312-distanța de tură.

locul doi al lui Harvick vine după ce a condus 67 de tururi. Harvick rămâne singurul pilot care a terminat în top 10 în toate cele patru curse din acest an. Harvick a câștigat, de asemenea, cel de-al 14-lea final consecutiv de top-10 la Phoenix, un palmares.,

„(Logano) a trecut și a obținut controlul cursei”, a spus Harvick pentru Fox. „A trebuit să repornească unde a vrut. „Ford-ul nostru Jimmy John a fost mai bun, mai ales când l-am putea pune în fața lui. Pur și simplu nu am primit controlul cursei acolo, și el a fost capabil de a obține de noi pe care repornire în cazul în care am fost închis.”

ETAPA 1 CÂȘTIGĂTOR: Kevin Harvick

ETAPA a 2-CÂȘTIGĂTOR: Brad Keselowski

Mai mult: rezultate race, clasamentul punctul

CARE a AVUT O CURSĂ BUNĂ: Kyle Larson și Clint Bowyer, fiecare a câștigat primul lor-cinci termina de sezon., Bowyer a rupt un șir de 23 de curse drepte la Phoenix fără un top cinci. … Chase Elliott s-a întors de la o oprire neprogramată pentru ca o anvelopă să termine pe locul șapte. El a condus, de asemenea, o cursă de mare 93 ture … Cole Custer plasat nouă pentru prima sa serie Cupa top 10 în al șaptelea start.

cine a avut o zi proastă: Ricky Stenhouse Jr. , terminat 22nd după ce a naufragiat la rândul său, 2 pe tur 58, în plus față de incidentul care a creat Ore suplimentare … puncte lider Ryan Blaney a fost eliminat într-un incident de trei mașini cu Denny Hamlin și Brad Keselowski pe un tur 64 repornire … Austin Dillon a terminat 36th după ce a lovit peretele pe tur 131, nu cu mult timp după o oprire neprogramată pit pentru o roată în vrac. … Erik Jones plasat 28 după ce a naufragiat în Rândul 1 cu 60 de ture … Dupa care rulează în top 10 cele mai de zi, Tyler Reddick plasate de-a 33-a după ce a fost eliminat într-un accident cu 48 de ture … Martin Truex Jr., a fost eliminat când a distrus o repornire cu 30 de ture pentru a merge. A fost punctul culminant al unui weekend lung pentru Truex, care a trebuit să pornească din spate după o schimbare a motorului.

notabil: șaptesprezece șoferi diferiți au terminat în primele cinci prin patru curse în 2020, la egalitate cu 2001 pentru cele mai multe dintre cele patru curse într-un sezon.

Citatul zilei: „acest lucru a fost imens. Este un impuls imens în pasul nostru de a avea o zi cu adevărat solidă și Mustang rapid. Am depășit obstacolele tot weekendul și sperăm că putem continua să le purtăm pe tot parcursul anului., Cred că ne îmbunătățim fiecare Cursă, așa că este doar o chestiune de a continua asta și de a face asta în fiecare weekend.”- Cole Custer după ce a plasat al nouălea pentru prima sa Cupă de carieră top 10.

CE urmează: Falduri de Onoare QuikTrip 500 la Atlanta Motor Speedway la 2 p. m. ET pe 15 Martie pe Fox