Joey Logano nyerte a Phoenix Cup versenyt túlórában

Joey Logano nyerte a vasárnapi Cup Series versenyt a Phoenix Raceway-ben egy túlórában, legyőzve Kevin Harvickot, hogy megszerezze a 2020-as második győzelmét.

Logano a szezon első ismétlő győztese.

Logano kitartott Harvick, Kyle Busch, Kyle Larson és Clint Bowyer mellett.

a csapat Penske vezető visszapattant egy ellenőrizetlen gumiabroncs büntetést szakaszban 2, valamint egy lassú pit stop miatt egy törött jack. Logano a verseny 316 köréből 60-at vezetett., Ez a második kupagyőzelme a Phoenixben.

“fiú, volt több dolog elromlik ma, szerencsétlen helyzet a jack törés, senki hibája,” Logano mondta Fox. “Volt néhány jó újraindításunk, hogy újra feljuthassunk oda, hogy agresszívak legyünk, és hogy a vége felé ott legyenek a gumik. Tudtam, hogy a versenyzés kemény lesz. Arra gondoltam, hogy meg fognak ütni, ezért annyira felpörögtem a sarokban, hogy azt hittem, hogy megadja nekem a bump‑n‑futást, amire számítottam, nem hibáztatom érte. Kifulladtam.

” Ez elég intenzív volt a verseny utolsó 30 percében vagy órájában., Sok minden történik. Nem lehetnék büszkébb erre a csapatra. Két győzelem már a könyvekben. Meg kell tartanunk ezt az izét.”

a hosszabbítást Ricky Stenhouse Jr. és John Hunter Nemechek balesete hozta létre, három körrel az eredeti 312 körös távolságból.

Harvick második helyen végzett, miután 67 kört vezetett. Harvick továbbra is az egyetlen versenyző, aki ebben az évben mind a négy versenyen a top 10-ben végzett. Harvick is szerzett a 14. egymást követő top-10 célba Phoenix, múlttal.,

“(Logano) átvette a vezetést a versenyen” – mondta Harvick a Foxnak. “Ott kellett újraindítania, ahol akart. “Jimmy John Fordunk jobb volt, különösen akkor, amikor az ő elé tehettük. Csak nem tudtuk irányítani a versenyt, és ő képes volt mellénk állni azon az újraindításon, ahol letettem.”

1. szakasz győztese: Kevin Harvick

2. szakasz győztese: Brad Keselowski

Több: versenyeredmények, pontállások

akik jó versenyt futottak: Kyle Larson és Clint Bowyer egyaránt a szezon első öt legjobb eredményét érte el., Bowyer csattant egy húr 23 egyenes verseny Phoenix nélkül az első öt. … Chase Elliott visszapattant egy nem tervezett boxkiállásból, hogy egy laza gumiabroncs befejezze a hetedik helyet. 93 körrel a vége előtt Cole Custer kilencedik lett az első Kupasorozatában, a TOP 10-ben hetedik lett.

kinek volt rossz napja: Ricky Stenhouse Jr., kész 22-én, miután összetörte Viszont 2 Kör 58, amellett, hogy az incidens, amely megteremtette a túlóra … Pontot vezetője, Ryan Férfi, aki kiesett egy három autó incidens Denny Hamlin pedig Brad Keselowski egy Kör 64 indítsa újra … Austin Dillon kész 36, miután nekiment a falnak a Kör 131, nem sokkal azután, hogy egy nem tervezett megálló egy elszabadult kerék. … Erik Jones elhelyezett 28-án, miután összetörte Viszont 1 60 kör Után fut a top 10 legtöbbet a nap, Tyler Reddick elhelyezett 33, miután ő kiesett egy roncs 48 kör … Martin Truex Jr., kiesett, amikor összetört egy újraindítás 30 kör menni. Ez volt a Truex hosszú hétvégéjének csúcspontja, akinek motorcsere után hátulról kellett indulnia.

figyelemreméltó: 2020-ban tizenhét különböző versenyző végzett az első öt-négy versenyen, 2001-ben a szezon eddigi négy versenyén holtversenyben.

A nap idézete: “ez hatalmas volt. Óriási lökést ad a lépésünknek, hogy egy igazán szilárd napunk és gyors Mustangunk legyen. Egész hétvégén legyőztük az akadályokat, és remélhetőleg ezt egész évben tovább tudjuk vinni., Azt hiszem, minden egyes versenyen jobbak leszünk, ezért csak az a kérdés, hogy ezt folytathassuk, és ezt minden egyes hétvégén megtegyük.”- Cole Custer, miután kilencedik lett az első karrier-Kupa top 10-ben.

mi a következő: Folds of Honor QuikTrip 500 Atlanta Motor Speedway at 2 pm ET on március 15 A Fox